תופעת ליאור סושרד

שו”תקטגוריה: כלליתופעת ליאור סושרד
ניר שאל לפני 3 חודשים

שלום הרב,
אשמח להסבר אם יש לך על תופעת ליאור סושרד…
אני מגדיר את עצמי כאדם רציונלי מאוד אבל אני ממש מרים ידיים כשנחשפתי לליאור סושרד בקריאת המחשבות ותרגילים מדהימים שהוא מבצע.
הייתי גם בהופעה אמיתית שלו וגם שם נחשפתי לדברים שאין דרך להגדיר אותם בשום צורה רציונלית
מצ”ב קישור של סרטון שפורסם עכשיו שממחיש קצת את מה שהוא עושה
https://www.mako.co.il/news-israel-elections/election_2022/Article-e4d34bdd91d3481027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=1714791232

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 חודשים

אין לי הסבר.

בכיר הגיב לפני 3 חודשים

שלום,
לשואל השאלה – בתור בכיר באגודת הקוסמים הישראלית – כל מה שהוא עושה ללא יוצא מן הכלל (כמובן…) זה קסמים.
אני לא רוצה להגיד במפורש את הסודות, אבל כמה רמזים (בהנחה שהכוונה לדקות הראשונות בסרטון ש”ניחש” את התוצאות).
א. אתה צריך להבין שכל מה שאתה רואה, שזה כביכול “לאחר יד” ש”פשוט” הולך לקלפי ומתחיל “לדלות מהמוח” של האנשים את התוצאות חחחחח… זה דברים שלוקח הרבה מאד שנים (10 ויותר) כדי לגרום לזה להראות ככה. כלומר – ברגע שלומדים את הסוד, אפשר גם תוך דקה ללכת ולעשות את זה, אך זה לא ייראה טבעי. כדי שזה ייראה כל כך טבעי ונינוח, צריך הרבה מאד שנים ואז זה באמת נראה שזה “אמיתי”.
ב. כל מה שאתה רואה בסרטון ללא יוצא מן הכלל, זה מה שבחרו להראות לך. כלומר – אתה רואה שהוא נכנס ופשוט הולך לאנשים ומתחיל “לדלות מהמוח” שלהם מחשבות. אבל, שוב – בלי לגלות את הסודות, רק ברמיזה – אין לך שמץ של מושג מה היה במשך אפילו שעות לפני זה. ואני לא מדבר על שיתוף פעולה של המשתתפים או הצלמים, זה רמה אחת “לפני זה”, ומי שקצת בענייני הקסמים יבין תוך רגע מה הכוונה במילים “לפני זה” חחח סליחה אם נשמע מסתורי :). כלומר – סושרד רוצה שהצופה יחשוב שקרה משהו מסויים (שפשוט הסתובב בקלפי ודלה מהמוחות של האנשים את המחשבות שלהם). כדי להגיע לאפקט הזה (****לא של לדלות מחשבות**** אלא לאפקט שזה מה שתחשוב שקרה, צריך לדעת כמה סודות איך לייצר את האפקט הזה מבחינת שיתוף הפעולה של המשתתפים והצלמים (בלי שהם יידעו שהם בעצם משתפים פעולה, למשל גם המוסד לפעמים מפעיל סוכנים גם שנים רבות בלי שהם יידעו בכלל שהם מרגלים בשביל ישראל). תאורטית הוא יכול גם לעשות עם שיתוף פעולה, אבל אפשר גם בלי, זה פשוט יותר מתוחכם.
ג. בשביל סעיפים א ו-ב פשוט צריך ללמוד איך עושים את זה דרך התייעצות עם מה שמכונה מנטליסטים “בכירים” מארצות הברית וכדומה (ויש גם דרכים יותר פשוטות ללמוד את זה) ואז כמובן צריך להתאמן על זה. ומהנסיון האישי שלי לפחות, זה אימונים של שנים רבות ומאות פעמים של ביצוע בכל מיני סיטואציות (לא צריך בחירות בשביל לעשות כזה אפקט, אפשר למשל גם במסיבה “לדלות” פרטים אישיים כמו למשל לשאול אנשים לחשוב על מדינה שרוצים לבקר בה וכד’) ורק אחרי שנים מגיעים לכזאת טבעיות שזה באמת נראה שזה מה שקורה.
מקוה שקצת עזרתי לשפוך אור 🙂

בכיר הגיב לפני 3 חודשים

בשביל להסביר עוד יותר את הנקודה – נניח שהוא עשה את האפקט הזה בוריאציות שונות 500 פעמים בחייו (תאורטית ייתכן אפילו הרבה יותר). אז אם היית רואה אותו עושה את זה בפעם הראשונה, החמישית או העשירית וגם יותר ככל הנראה לא היית מתרשם מסיבות שונות (או שלא היה מתנהג בטבעיות גמורה, או שהיו לו פיקשושים או שבגלל החוסר טבעיות היית מקבל תחושה שהוא מסתיר ממך משהו או סיבה אחרת ובראש שלך היית אומר “זה איזה קסם” וזהו). אך בגלל שאתה רואה את זה בפעם ה500 או הרבה יותר שהוא עושה את זה, אז הכל מאד טבעי וזורם וזה מה שעושה את הרושם שהוא באמת קורא את המחשבה.
כלומר – זה באמת בלתי אפשרי לעשות את זה מפשוט ללמוד את הסוד ולקום ולבצע כי אך ורק אחרי שנים של ניסיון, מאות על גבי מאות של פרזנטציות שבהן בוודאות יהיו טעויות קטנות וגדולות (שאין דרך להמנע מהן גם אם תלמד עליהן באופן תאורטי) שאחריהן בלילה תשב בבית שלך ותנסה להבין איך בפרזנטציה הבאה תמנע מהטעות מלקרות שוב ותתייעץ עם מומחים שונים, המון המון המון ניואנסים מסוגים שונים בכל דבר (המילים שמשתמש, תנועות הידיים ועוד – אין דבר שלא מחושב) רק אחרי כל זה מגיעים לצורה שזה נראה אמיתי.

בכיר הגיב לפני 3 חודשים

עוד המחשה (עדיין לא התעייפתי… 🙂 ):
אם אומר לך שמישהו קפץ ממטוס בגובה 7.5 קילומטר ללא מצנח אל תוך רשת קטנה יחסית על האדמה וכל זה בעזרת כוחות מיוחדים, מה תחשוב?
לקפוץ 7500 מטר מעל האדמה אל תוך רשת זה פשוט דבר בלתי אפשרי, אז זה באמת בלתי אפשרי בלי כוחות מיוחדים.

אך אם אוסיף “פרט קטן” שאותו אדם צונח מגיל 16, מדריך את יחידות העלית של צבא ארצות הברית, צנח בעצמו 18,000 פעמים והתכונן ל”תרגיל” הזה במשך שנתיים שלמות – אז כל התפיסה שלך תשתנה ותבין שבשביל האדם הספציפי הזה זה לא כזה בעיה.

אז הנמשל הוא – ללמוד את הסוד של דליית המחשבות אפשר תוך דקה-שתיים. אך לבצע את זה בצורה ממש טובה זה שנים רבות של ניסיון וכיוונונים של הרבה מאד ניואנסים.

סיפור הצניחה הוא אמיתי כפי שאפשר לראות בסרטונים – .
https://www.youtube.com/watch?v=aPC_h9Vmlxw
https://www.youtube.com/watch?v=GaANi96Z-Wg

ניר הגיב לפני 3 חודשים

ההסברים שלך יפים לגבי רוב הקוסמים והמנטליסטים אבל לא לליאור סושרד

כאחד שמבין בקסמים וחוקר הרבה את התחום אני יכול לומר שמה שליאור סושרד עושה לא ניתן להסבר בשום צורה.
הייתיי בכמה הופעות שלו ומי שהיה שם מבין שזה ממש לא מניפולציות וזריעת מחשבות.
הוא עומד עם הגב לקהל, זורק כדור ומי שתופס עולה לבמה(זה כמובן נעשה כדי לשלול את האפשרות שהוא שתול) ואז הוא מתחיל בסדרה של תרגילים שהם הזויים לחלוטין וההסבר היחידי זה שהוא פשוט רואה וקורא מחשבות בצורה הכי אמיתית ושיש לו יכולות שהם לא אנושיות.

דין שון הגיב לפני 3 חודשים

הנה ההסבר https://www.youtube.com/watch?v=lBeThWDqZmA&t=970s

Back to top button