מצווה הבאה בעבירה ועוד משהו‎

שו”תקטגוריה: כללימצווה הבאה בעבירה ועוד משהו‎
ע' שאל לפני 5 שנים

היי מיכי
לפני  שאני  מעלה  את  הנושא עצמו ,אני מרגיש צורך לחלוק איתך  משהו  טרי,  טרי: היות שהשיניים בפי  הרוסות ,פניתי  לרופא השיניים שלנו  והוא הסביר לי  שהוא  מנוע  מלטפל בשיני  חוץ מטיפול זמני עקב הניתוח.[ידעתי  שיש בעיה – כל זיהום בלסת עלול לגלוש ללב!] הבוקר,בצר לי, – גיגלתי ומצאתי  שלרופא  שניתח אותי  יש אתר  שו”ת,  אמרתי לעצמי: “מה  יכול להיות”-  אשאל היום, הוא יענה  מתי  שיתפנה [אם בכלל…], ושאלתי  את  השאלה  בעניין  הטיפול בשיניים  אחרי הניתוח.  והנה  הפתעה- תוך דקות  ספורות הוא  ענה לי- אין  בעיה!
כך חילול השבת שלו  הגביר  את  עונג  השבת שלי…יעני  -מצווה  הבאה  בעבירה!
עכשיו  אני  רוצה  לחלוק איתך  סיפור מאד  מעניין  שחוויתי היום:
היום חגגנו ביער  אילנות  יומולדת לאחת מבנותי. ואחרי הזלילה X [בתי  הבכורה], Y  ואני הלכנו  בשבילי ה”יער”,  תוך כדי שיטוט  Y סיפר X  איך שבין השאר  המלאכים מנחים  אותו  ואת אישתו  ללמוד  פרק מהתנ”ך, על סמך בחירה  אקראית.  השבוע  הפור  נפל  על מלכים  א  פרק  כ”ב,  הארוע שבו    נפל  אחאב.
ונשאלה  השאלה  מה  טעם ראו  המלאכים  לזמן לY  ואשתו  דווקא ארוע  זה? אני  מספר לך  זאת משום  שאיני  זוכר  האם  בספרך מדעי  החופש,נדרשת לסוגיה  מורכבת  ועדינה  זו- עד  כמה  האדם ריבון ואחראי על דבריו ומעשיו. אני  מתרשם  שזהו  ביטוי קיצוני  של  אמירת  חז”ל :  הכל  בידי  שמיים- חוץ מיראת שמיים!
הקטע המצחיק  הוא  שX היא  אדם מאד ראציונלי, אבל את עניין  הקשר  של Y עם  המלאכים היא  מקבלת  כעובדה .
מחר  או  בימים הקרובים  אשלח לך הגיג  נוסף- ושוב  בעניין היהדות  הרפורמית.
אז  כל טוב  לך ושבוע  טוב

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 5 שנים

שלום ע’.
כידוע לך, אני לא כ”כ מבין בענייני מלאכים. לכן קשה לי לענות לך מדוע הם עשו או לא עשו משהו. אבל אם Y מתמצא חזקה עליו שהוא בירר אל נכון.
אז מה עושים עם השיניים בסוף?
כל טוב.

ע' הגיב לפני 5 שנים

צפרא טבא לך מיכי
כבודם של המלאכים במקומם מונח, אבל אין הם אלא “סוכני תקשורת ” . השאלה הנוקבת היא אכן מידת הסוברניות של האדם על דבריו ומעשיו. לכן אני נוהג להתפלל לאל, ולבקשו שינחה אותי מה לעשות. כי אני מודע שעל אף שכוונותי תהיינה טובות וראויות, אני עלול לקבל החלטות שגויות- ולא רק בעניינים אישיים. לכן אימצתי את האמונה בהשגחה הפרטית, שאלמלא היא, הייתי בכלל הולך לאיבוד!
יום נעים

מיכי צוות הגיב לפני 5 שנים

כשלעצמי אני לא מאמץ טענות עובדה בגלל שהן מועילות אלא רק אם מסקנתי הן שהן אמיתיות.

Back to top button