האדם – מכונה מופלאה, או שמא בית חרושת כושל?

שו”תקטגוריה: כלליהאדם – מכונה מופלאה, או שמא בית חרושת כושל?
קובי שאל לפני 3 שנים

שלום הרב,
האם נמצאה סכ”ס הפירכה לראיה מן התכנון/מורכבת.
שמוכיחה בצורה חלקה ומהירה את קיומו של העולם כעולם אקראי (ודפוק).
הציטוט לקוח ממכון דוידסון – מכון ויצמן. ממאמר בשם : מהם חיים?
 
“האדם, מכונה לא מופלאה
בלתי נתפס כמעט לחשוב שכל זה התפתח באקראי מתרכובות סתמיות, בלי יד מכוונת. “הבט בפלא השלמות של הטבע ואמור לי שכל זה נוצר ככה סתם”, יתריס בפניי המחזיר בתשובה. ולא רק הוא. כשמסתכלים על מהלך הטבע ועל גוף האדם לא נותר אלא לאשר – ההרמוניה מושלמת, המורכבות נוראה ומדהימה, וכל דבר נמצא במקומו וממלא את תפקידו הראוי.
אולם כשיורדים לגדלים שבהם תא יחיד נחשב גדול נוכחים שהתמונה אחרת. מבט מקרוב על הגנום והפרוטיאום, עולמם של הגנטיקה והביוכימיה, מגלה ערב רב של קצוות פרומים, חוסר סדר וערבוביה שאין למצוא בה את הידים והרגלים. הכל בנוי באלתור, טלאי על טלאי. אין טאבו. הכל מותר. לא נמצא ולא חוק אחד שלא נמצא מה שיפר אותו.
הגנים מפוזרים ברישול על פני הכרומוזומים, מתעוותים באקראי ומוצאים תפקידים חדשים. אם הגן שאתמול שימש למניעת חמצון יכול להיות צבע הפרי של היום, למה לא? תאים נוצרים כדי שיושמדו מיד, חלבונים נוצרים בעמל רב ונקרעים לגזרים עם השלמתם, אותות מתחרים עם אותות סותרים על העברת מסר כימי טירוף מערכות ענק.
קרוב לוודאי שכל ביולוג מנוסה יסכים שבה שנוגע לגוף, ההסתמכות על היגיון אנושי בריא רק תכניס אותנו למיטה חולה. בעיה שאדם היה פותר בצורה מסוימת תיפתר בגוף באופן אחר, שלרוב יהיה מורכב ומסורבל פי כמה. כמעט תמיד דברים יתבצעו בדרכי עקיפין תמוהות, ארוכות ומבולבלות.”…

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

זה אוסף הבלים שקשה להאמין שמי שכתב אותם יודע קרוא וכתוב. ברור שהוא לא יודע פיסיקה וכנראה גם לא ביולוגיה. בקיצור, האיש אידיוט. למה כאן בדיוק אני צריך להתייחס? מה לא מוסבר במחברת?
אגב, לפני כמה ימים מישהו כאן ציטט עוד משהו דומה ממכון דוידסון. אולי הם החליטו לצאת למלחמה נגד השכל הישר. ה בסדר, אלא שכשדתיים עושים את זה כולם מלגלגים, וכשאנשי אקדמיה עושים זאת זה נשמע מלומד וסמכותי.

דני הגיב לפני 3 שנים

מחלוקת הפיסיקאים. למי להאמין?

אלחנן הגיב לפני 3 שנים

בהחלט ישנם דוגמאות רבות לדברים בטבע שמתוכננים לכאורה בצורה לא אופטימלית. ניסויים רבים הראו שניתן לקחת חלבונים ואנזימים ולהפוך אותם במעבדה לטובים יותר. דוגמא אחת שדוקינס מביא איפשהו, היא מצינור השתן שעושה מסלול ארוך מאד עד ליציאה מן הגוף, דבר שגורם לפעמים לסיבוכים רפואיים. כאשר משתילים כליה מקצרים את הצינור מאד וזה עובד מעולה.

מיכי צוות הגיב לפני 3 שנים

לא צריך להאמין לאף אחד אלא לחשוב. זה מומלץ תמיד.
לגבי דברים שלא מתוכננים אופטימלית, זה ברור. התייחסתי לזה בספרי וגם במחברת השלישית. זה לא נוגע כקליפת השום לראיה מן התכנון.

קובי הגיב לפני 3 שנים

אם כך יש לרב הסבר מדוע אלוקים בחר ליצור כך את העולם?

מיכי צוות הגיב לפני 3 שנים

לא. וזה ממש לא משנה לעניין הראיה. הסברתי זאת שם.
אמנם זה רק לשיטה שהוא אכן יצר את היצורים בעולם. לדעתי הוא לא ברא כך את העולם, אלא האבולוציה יצרה אותו כך (והוא ברא את האבולוציה).

השאר תגובה