הלכה למעשה

שו"תקטגוריה: הלכההלכה למעשה
א.י.א שאל לפני 4 שבועות

בס"ד 
שלום וברכה
שאלתי שאלת הלכה למעשה. 
לפני כמה חודשים נרשמתי לקורס ודיברתי עם נציגה של אותו קורס שאני לא יודע אם אני בטוח שזה מתאים לי ואני רוצה לנסות והיא ענתה לי שאפשר לנסות, לאחר תקופה של ניסיון היא התקשרה ושאלה האם אני מרוצה ועניתי שכן  ועשיתי הוראת קבע של 12 חודשיים אמנם לאחר כמה חודשיים כבר לא רציתי להמשיך ואמרתי לה שאני לא רוצה להמשיך ולכן אני רוצה לבטל את הוראת הקבע וטענתי שלא חתמתי על שום התחייבות להיות שם כל השנה בהתחלה חשבתי שזה מתאים לי ואח"כ לא [ בשונה משאר התלמידים שחתמו אותי לא החתימו כי הגעתי מאוחר לקורס והיא ראתה שאני מסתפק אז היא לא רצתה ללחוץ עלי ואחרי שאמרתי כן היא לא הזכירה כלום ] והיא כמובן טוענת מכיוון שיש הוראת קבע הרי שזו התחייבות ואתה גזלן .
תודה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שבועות

זו שאלה למשפטנים. ההלכה תלך כאן אחרי החוק, שכן אדעתא דהכי נכרת החוזה. מסברא באמת נראה לי שהוראת קבע היא התחייבות. 

א.י.א הגיב לפני 3 שבועות

אני מכיר את דעתך בעניין בית משפט אבל אני שואל דווקא לפי דין תורה
שהרב כותב שנראה לו מסברא על מה הוא מסתמך מבחינה הלכתית?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

אני מסתמך על משמעותו של הסכם כזה במקומותינו. אין הבדל בין השאלה ההלכתית לזו החוקית ולכן אין שום משמעות למקורות. כל מקור מדבר לאור הנסיבות שהוא מכיר.

א.י.א הגיב לפני 3 שבועות

למה אתה לא מתייחס לכך שהיא לא דאגה ליידע אותי כלום על ההתחייבות ולמה אתה לא מתייחס לכך שהיא ראתה שאני מתלבט ולכן היה לה נוח לא לומר לי כלום ? [ באמת לא ידעתי על שום התחייבות].

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

אני לא חושב שהיא הייתה צריכה ליידע אותך אם אני צודק שזוהי ברירת המחדל. להיפך, אתה היית צריך ליידע אותה שאתה עושה זאת רק לניסיון והיא הייתה צריכה לומר אם הם מסכימים.

א.י.א הגיב לפני 3 שבועות

אמרתי שזה נסיון והיא הסכימה ואחרי זמן מה היא שאלה אותי אם אני מרוצה ואמרתי כן והיא לא אמרה לי כלום ולכן היה פשוט לי שאני יכול להתחרט ?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

להיפך, היה ניסיון והסתיים. אמרת שאתה מרוצה ולכן ברור היה לה (וגם לך) שכעת הסתיים הניסיון ומתחיל חוזה קבוע.

א. י. א הגיב לפני 3 שבועות

משום מה הרב קובע שהיה ברור לי בזמן שאני אומר לך שלא היה ברור לי כלל? ועל זה שאלתי ?

השאר תגובה

Back to top button