יהדות ללא הלכה

שו"תקטגוריה: כללייהדות ללא הלכה
גבי שאל לפני 3 שנים

רציתי לדעת מה דעת הרב ביחס לאדם שכן שומר מצוות אך אומר שההלכה היא לא העיקר ביהדות והיהדות קודם כל היא לאומיות ולא דתיות. ושיהודי לא אומר בהכרח להיות דתי. שאלתי איננה מה דעת הרב ביחס לאדם עצמו אלא ביחס לדעה זו שהוא מציג. יש לציין שכמובן הבן אדם מודע לאמירות בסיסיות כדוגמת תלמוד עיקר שמביא לידי מעשה וכן משחרב ביהמ"ק אין לו לקב"ה בעולמו אלא 4 אמות בלבד וכד. אני מדבר מבחינת הגותית ואת חשיבות הפן המצוותי או שאולי באמת יש צד לומר כדבריו

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

דעתי היא שהוא טועה. לא הבנתי את השאלה.

גבי הגיב לפני 3 שנים

האם הרב יכול יותר לפרט מהי חשיבות ההלכה והאם יש קיום ליהדות ללא הלכה. הטענה היא שהיהדות היא לאום ולא דת ולהיות יהודי לא מובנו להיות דתי מקיים מצוות.

הפוסק האחרון הגיב לפני 3 שנים

תלמוד עיקר?
המעשה הוא העיקר. וזה נותן ללימוד שמביא לידי מעשה את כוחו.

חשיבות ההלכה נובעת מכך שהיא מביאה את עם ישראל לשמור על התורה. עד שיבוא יום וגם יקיימו אותה.

בניגוד לכל מה שאומרים כל מחרטטי הדעות. (שגם להם יש חשיבות. שהם מושכים אחריהם רבים במקום שילכו לדת אחרת)

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

השאלה "האם יש קיום ליהדות ללא הלכה" מניח שיש בכלל דבר כזה יהדות ללא הלכה, וכעת אתה שואל אם יש לו קיום. טענתי היא מושגית: יהדות ללא הלכה אינה יהדות. רק ההלכה היא יהדות.
כל אחד יכול להגדיר יהדות כרצונו, ואם מישהו רוצה להגדירה כלאום – לבריאות. זו לא היהדות שאני מכיר. בכל אופן, הגדרת היהדות כלאום היא עובדה ולא ערך. מישהו שייך ללאום הזה או לא. אין לכך שום משמעות ערכית. יהדות לפי הגדרתי היא ערך. השתייכות אליה וקיום מצוותיה היא קיום רצון ה'.

השאר תגובה

Back to top button