כבר מזמן לא טחנתי לך את השכל…‎

שו”תקטגוריה: כלליכבר מזמן לא טחנתי לך את השכל…‎
ע' שאל לפני 5 שנים

היי  מיכי
 
לפני  שאעבור לדון בדברים  שברומו  של  עולם ,רוצה  אני  לשתף  אותך במשהו  יפה[  בלשון המעטה!] שחוויתי  בימים האחרונים.
לפני  כ6 שבועות התחלתי  לחוש  כאבים במיפרק ירכי  השמאלית.  זה היה  כשבועיים  אחרי  שוויתרתי על  שימוש  בקלנועית עתיקה  שהקבוץ  העמיד לרשותי  ,  וחזרתי[ לקול תשואות  הכפיים  של  הקבוץ]  לרכב  על  אופניי.
לפני  הרבה  שנים הגבהתי את  כיסא האופניים לגובה המירבי ,וזאת כדי  להגביר   את  מומנט  הלחיצה  של רגלי  על  הדוושות.  כך  יכולתי לדווש בלי להוריד  הילוך בעליות המתונות שבתוך הקבוץ.  אלא מה?  כדי  לעלות או לרדת  מהאופניים, היה  עלי  להניף  את רגלי  הימנית  מאד  גבוה-  מעל  הכיסא, וזה  גרם  שכל משקל  גופי  יהיה  מונח  על  מיפרק ירכי  השמאלית.  בקיצור  המצב הלך ורע נאלצתי  להפסיק לרכב על  אופניי,  ולחזור לשימוש  בקלנועית  והאחות של הקבוץ   וגם הרופא הודיעו  לי  שעלי  לנוח,  ולקחת  משככי  כאבים. המנוחה  שנכפתה  עלי  גרמה  לי  לשקוע  ממש  בדיכאון!
ואז  בדקתי  ונוכחתי לדעת שצעידה  תוך  הישענות  על 2 מקלות  הליכה, מאפשרת  לי  לצעוד  ללא  הגבלת  מרחק.[  הבונוס- הפעלת  פלג  הגוף  העליון!]  וגיגלתי  ומצאתי שפיזיותרפיה  יכולה  להועיל. הפיזיותרפיסתית נתנה  לי  כמה  תרגילים  פשוטים  שמאד שיפרו את  המצב.
וצעדתי  די הרבה  ודי  מהר, אבל אז חזרו  לפקוד  אותי  כאבים  בברכי הימנית. בעבר  טופלתי בשיטת האפוסתרפיה  שאכן  שיפרה  את תפקוד  ברכי, אלא  שחייבה בדיקה  מדי כמה  חודשים והתאמת  הנעליים המיוחדות. 
האפוסתרפיה פועלת ע”י  הפעלת  הברכיים  באמצעות  נעליים מיוחדות  שגורמות  לשינוי  המנח  של כף הרגל  , שינוי זה  מאתגר  את השרירים  באזור  לבנות רקמת  שריר  במקום הסחוס  שנפגע.
כך עלה בדעתי  לנסות לצעוד  בדרך  זו  ללא  הנעליים  המיוחדות שמחייבות כיוונון  ע”י  פיזיותרפיסט. התחלתי  לצעוד תוך  הנחת  כף הרגל- קודם  העקב, ותוך כדי תנועה  משקל הגוף עובר  אל  הבהונות. ולא  תאמין  כאבי  הברך חלפו  ואחרי  יומיים  נוספים נמוגו  כמעט לגמרי כאבי מיפרק  הירך.
תאמין  לי  מיכי  אני מרגיש ממש  בHIGH.  אני מרגיש  צורך לחלוק  עניין זה  עם “כל העולם ואישתו”- כדי  שאנשים יידעו  שעם קשב לגוף,  וחשיבה   אפשר  לפתור  כל מיני  בעיות רפואיות  גם ללא  אנשי  מקצוע!
ההמצאה  שלי  מתקדמת בצעדי  חילזון, אבל  מכיוון שאני  זוכר  שדבר יחסית פשוט כמו פיתוח  האופניים  עם  מנוע  בנזין נמשך שנתיים  וחצי, אז  אני  מבין  שצריך סבלנות. 
ועכשיו  משהו  יותר  רציני:
לפני  ימים אחדים צפיתי  בכתבת  טלוויזיה  אודות  מיזם  להארכת  החיים  בדגש  על  זיקנה  ללא  מחלות.
הרעיון המניע  הוא  שבמקום  לטפל  בכל מחלה שנובעת מזיקנה  בנפרד,  למצוא  את הדרך  לעכב  את תהליך  ההזדקנות.
 

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 5 שנים

חן חן. אני שמח על השיפור, וכמובן מקבל את עניין ההקשבה לגוף (אם כי בהסתייגות). כבר חז”ל אמרו: לב יודע מרת נפשו (אדם יכול לפסוק לעצמו לא לצום ביום כיפור גם נגד דעת הרופא).
יש מחלות שנובעות ממשך הזמן ולא דווקא מהזדקנות. כך למשל טוענים שהתגברות הסרטן בדורות האחרונים נובעת מהארכת תוחלת החיים. פעם לא הגיעו לגיל מספיק כדי שיופיע הסרטן ולכן הוא הופיע פחות. בכל אופן, אם ימצאו תהליך של אנטי אייג’ינג – אני בעד (אני כבר על סף הגיל הרלוונטי בעוונותיי).

השאר תגובה

Back to top button