כשרות החששות

שו”תקטגוריה: הלכהכשרות החששות
קובי שאל לפני 3 חודשים

בס”ד
שלום הרב,
רציתי לשאול אותך שאלה בנושא שאני בכלל לא מכיר בהלכה ענייני כשרות ותערובות וכד’.
הרבה פעמים רבנים אוסרים מוצרים שלא כשרים בחו”ל בגלל כל מיני חששות.
למשל בקבוק מיץ תפוזים 100% טבעי יאסרו בחו”ל בגלל שע”פ התקנים בחו”ל אין חובה לפרסם רכיב עד 2% מהמוצר. אז לך תדע מה אולי מוסיפים לך. אותו דבר על כל מוצר שאין בו משום בישול גויים והרכיבים בו כשרים כל אחד לגופו אולי מוסיפים עוד משהו (כפי שמותר להם) ולא כותבים זאת. או שמא מערכת החימום היא למשל קיטור וכוללת גם עוד מוצרים לא כשרים נוספים באותה מערכת והכל נטרף וכד’ וכד’.
כך שרציתי לשאול האם אכן ראוי להתחשב בכל הטענות שמא הללו בשעת הדחק יחסית (למשל מי שנמצא בחו”ל וקשה לו להשיג מוצר כשר)?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 חודשים

בהחלט כן. אם אתה לא יודע מה אתה אוכל – אל תאכל.

קובי הגיב לפני 3 חודשים

ד”א לאחר שהרגשתי שתמוה טובא שבחו”ל לא צריכים לכתוב את את כל הרכיבים על המוצר בדקתי בFDA את התקנים שלהם. וזה מה שנאמר שם – שכל רכיב מזערי שאין לו השפעה פונקציונלית או טכנית על המוצר המוגמר לא צריך להיזכר ברכיבי המוצר.
אומנם קשה לי קצת אם כך מדוע להוסיף אותו למוצר. אבל הדוג’ שהם נותנים זה סופלטים (בד”כ חומר משמר) שאם אין לו שום מטרה טכנית לא צריך לכתוב אותו אא”כ מדובר בכמות שהיא יותר קטנה מ10ppm. מדובר בסדרי גודל של אחד למאה אלף….
האם אומרים דיני ביטול בכאלו כמויות לדבר שהוא ללא מטרה ממשית? על אף שזה הוכנס לכתחילה אך בד”כ עבור גויים אחרים.

Is it necessary to declare ingredients in “trace”, i.e., incidental amounts?
Can sulfites be considered incidental additives?
Answer: FDA does not define “trace amounts”, however, there are some
exemptions for declaring ingredients present in “incidental” amounts in a finished
food. If an ingredient is present at an incidental level and has no functional or
technical effect in the finished product, then it need not be declared on the label.
An incidental additive is usually present because it is an ingredient of another
ingredient. Note that major food allergens (as discussed on pages 20-24), regardless
of whether they are present in the food in trace amounts, must be declared.
Sulfites added to any food or to any ingredient in any food and that has no
technical effect in that food are considered to be incidental only if present at
less than 10 ppm. 21 CFR 101.100(a)(3) & (4)

מיכי הגיב לפני 3 חודשים

אני באמת לא מבין. יש רגישויות כמו גלוטן שמסתכנות גם במינונים כאלה. צריך לשאול אנשים שעוסקים בכשרות ומכירים את התחום.

קובי הגיב לפני 3 חודשים

זה כתוב כאן להדיא:
Note that major food allergens (as discussed on pages 20-24), regardless
of whether they are present in the food in trace amounts, must be declared.

השאר תגובה