לא חוזרים לבתי כנסיות

שו”תקטגוריה: כללילא חוזרים לבתי כנסיות
אחד שלא חזר שאל לפני 4 חודשים

שלום הרב מיכי,
לא חוזרים לבתי כנסיות, אולי זו דווקא תופעה מבורכת ?
https://www.ynet.co.il/judaism/article/sytaaw00zs

בברכה, אחד שלא חזר

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 חודשים

אני לא עוסק בשאלה האם תופעה כלשהי היא מבורכת או לא. עובדה היא עובדה. השאלה החשובה יותר היא האם יש משהו לעשות והאם כדאי לעשות זאת.
מנייני החצר חביבים עליי טובא, ואני מאד מיצר על כך שהם הופסקו. כמו עוד תופעות מבורכות שחלפו עם הקורונה (כמו הוראה בזום). כאן יש השלכה מעשית: להחזיר זאת בחזרה. אני לגמרי בעד.
לגבי החלשת קשר של אנשים לאמונה ולקהילה, איני רואה מה הרלוונטיות של השאלה הזאת. יש הצעה על הפרק? לבטל את הקורונה מכאן ולהבא למפרע? זה כמו לשאול מה דעתי על כך שיש לנו רק שתי אוזניים ולא חמש.

י.ד. הגיב לפני 4 חודשים

בתי כנסת בנויים (כמו מינוי רב לקהילה) מבטאים כבוד לתורה. ואין דבר מגעיל יותר מאשר מניין בחנייה. מניין בחצר הוא חביב במזג אוויר סביר, ונורא ואיום במזג אוויר חם או קפוא. בית כנסת (כמו בית המקדש) איננו רק מקום לתפילה מצידנו אלא גם למפגש עם העדות, במקרה שלנו ספר התורה (במשכן ארון הברית). הכינוי מקדש מעט הוא מדויק כי הוא לוכד את הפונקציות המרכזיות שיש בבית כנסת ושהיו במשכן/מקדש – התפילה והעבודה מצידנו והעדות והתורה מצידו. וכמו שבמשכן היה עניין להפוך אותו לקבוע כך גם בבית כנסת יש עניין לכבד אותו ולהפוך אותו לקבוע.

השאר תגובה

Back to top button