עתיד המדינה מבחינה סביבתית

שו"תקטגוריה: כלליעתיד המדינה מבחינה סביבתית
דוד שאל לפני שנה 1

שלום,
רציתי לשאול מה דעתך לגבי עתיד המדינה מבחינה סביבתית. בכל מקום בונים עוד ועוד ועוד בניינים. בתל אביב הורסים בניינים כדי לבנות מגדלים. בכל מקום יש פקקים. בקושי יש פארקים ושטחים ירוקים. הנחלים בצפון מזדהמים כל הזמן. וזה המצב כעת. בחיפוש מהיר בגוגל נראה שב-2030 יהיו בישראל 11 שזה בערך *עוד* 1.8 מיליון מעכשיו וזה רק יעלה ויעלה. אז האם עתיד המדינה להיות אינספור בניינים צפופים עם פקקים ובקושי עם פארקים ושטחים ירוקים?
אני מבין שאפשר תאורטית לגור גם במקומות פתוחים במושבים וכדומה, אבל אני (ועוד מיליונים) פשוט לא מסוגלים שלא לגור באיזור המרכז מסיבות שונות.
תודה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

לא יודע. אבל אני חושב שכרגע המצב רחוק מלהיות קריטי. בהמשך האילוצים הכלכליים וסביבתיים ישפיעו ואני מניח שהגידול יתמתן ואולי ייעצר. אולי הממשלה תחוקק חוקים שלא יעודדו ילודה (כפי שכבר ניסו לעשות בעבר), והחרדים כמובן ימחו על אנטישמיות, אבל אז כבר לא תהיה ברירה ולא ישמעו להם.
בכל אופן, אנשים כמוך שלא מסוגלים שלא לגור באיזור המרכז כן יהיו מסוגלים, גם כי התחבורה תשתפר וגם כי האילוצים יכתיבו. אם אתה לא מסוגל עד כדי שאתה מוכן למות אז כנראה אתה תהיה אחרון דיירי המרכז (כמטפורה כמובן).

השאר תגובה

Back to top button