רוני גמזו ואומן

שו”תקטגוריה: כללירוני גמזו ואומן
דוד שאל לפני 7 חודשים

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/447939
שלום הרב מיכי.
אני לא מבין למה מאשימים את גמזו שהוא רוצה לאסור נסיעה לאומן. הדברים ממש מזכירים לי את הטורים שכתבת בגל הראשון על היחס להוראות המדינה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 7 חודשים

זו הקושיא היחידה שיש לך על פורוש?

דוד הגיב לפני 7 חודשים

הרב מיכי. אני חושב שזה הרבה מעבר לח”כ כזה או אחר. לדעתי זה מייצג גישה כללית שממש מתאימה לטורים שכתבת

mikyab צוות הגיב לפני 7 חודשים

כן, אבל מה לך מהדוגמה הזאת כשהעולם מלא בדוגמאות.

תם. הגיב לפני 7 חודשים

מה בין אומן לבלפור?!
גם גמזו הוכיח לכולם שבקורונה אין לאף אחד מושג ירוק איך להתנהל. כפי הנראה אנחנו פשוט נחיה עם זה והזקנים ובעלי מחלות הרקע יאלצו לשמור על עצמם עד שימצא חיסון.
כל הגבלה באורח חיים תרבותי של כל חברה הוא כישלון, וכל אחד בתורו יזעק על כך, פעם זה חובבי התרבות ופעם זה חובבי תיקון הכללי, ההבדל היחיד בין זה שכאן באתר ובשאר המקומות מבקרים רק את החרדים לכל גווניהם היא לא בגלל הקורונה אלא הקורונה משמשת כטריגר.

דוד הגיב לפני 7 חודשים

תם. מצרף כתבה באתר חרדי. תקרא את המכתב שגמזו שלח לאוקראינים ותגיד בכנות אם זו הסתה. כואב הלב שמאשימים אדם יקר שדואג לאזרחי המדינה כמסית נגד חרדים, ועל זה הרב מיכי כתב בזמנו הרחבה.
https://www.bhol.co.il/news/1130588

תם. הגיב לפני 7 חודשים

לא טענתי שגמזו מסית!! רק טענתי שקל יותר להתארגן נגד רצון תרבותי שיש לו כובע דתי כנסיעה לאומן וכחתונה של נכד האדמור מבעלזא ומאידך אין פוצה פה ומצפצף כשיש הפגנות של עשרות אלפים בבלפור כמדי ערב, שם לא ראיתי את גמזו שולח מכתב לבוגי יעלון ולתקשורת שמלווה את ההפגנות בחום רב

בנימין גורלין הגיב לפני 7 חודשים

תם יקר, תתייחס למספרים, החריידים מדבקים יותר, תתמודד

תם. הגיב לפני 7 חודשים

לדעתי צריך פשוט להרוג את כל החריידים, מה אתה אומר בניומיין גויירוליין, הסיבה פשוטה, החברה שיוצאים מהם מתוסכלים כל חייהם לא כך בנימין גויירליין?! מלבד המחלות שהם מפיצים

דוד הגיב לפני 7 חודשים

אני לא שותף לשפה של גורלי. וגם הביטוי חריידים לא לרוחי. אבל אני כואב משהו אחר. ממש מפריע לי שהם הופכים אדם שרוצה למגר את הקורונה לאיזה שונא חרדים. אני אולי אגזים אבל לדעתי יש בזה אף חילול השם כשאנשים מן הצד קוראים את הכותרות ואת חברי הכנסת שם שמציגים את גמזו כמסית, בעוד כל קורא אובייקטיבי יוכל לראות שגמזו לא אמר דבר אנטי חרדי. פשוט חבל

תם. הגיב לפני 7 חודשים

דוד, יש לך הסבר מדוע רוני גמזו לא פועל גם כנגד ההפגנות בבלפור?

דוד הגיב לפני 7 חודשים

כן. הפגנות זה לא בסמכותו יש פסיקה של העליון.

תם הגיב לפני 7 חודשים

OK בעצם אתה טוען שכרגע יש מוקדי הדבקה מטורפים של עשרות אלפים כל שבוע ואין לאל ידו של רוני גמזו מה לעשות, ולכן הוא משקיע את כוחו לעצור את הברסלבים מלצאת בבחינת השתדלות כזו, אתה מבין עד כמה זה הזיה, זה כמו שהעליון יאסור על כבאים להשתמש בכלים העומדים לרשותם היער עולה בלהבות והם יתעסקו עם איזה זקנה בסוף הכפר שמדליקה את האח להתחמם מעט וימנעו ממנה זאת מחשש לאובדן שליטה על האש הקטנה שברשותה.
אם גמזו מבין שכל עוד העליון מאפשר אנרכיה שמסקנת ומדרדרת את כולנו לתהום בריאותי וכלכלי אין סופי שישחרר ויגיד גדול עלי זה חסר סיכוי או אני או העליון, אבל לבוא ולהתעסק עם אירוע של קבוצה כאילו על זה יקום ויפול דבר, לא נראה כשיקול נקי ורציונלי.

תם. הגיב לפני 7 חודשים

ההפגנות המטורפות הללו כמדי שבוע, אף אחד לא שואל מי ייתן את הדין על כל אלו שימותו (וכבר מתו) בגלל ערך הדמוקרטיה הקדיש כל כך, חרדים ולא חרדים, שממשיכים וימשיכו להדביק גם אחרים בקצב אקספוננציאלי (הם הרי יודעים מה זה כמובן, לא מדובר כאן בחרדים אנאלפביתים)? מה על הנזקים העקיפים של ההיסטריה שנוצרת כאן עם חוסר הוודאות הכלכלית? ומה על העומס בבתי החולים (אי שיטוח העקומה) שנגרם וייגרם כתוצאה מההתנהלות השערורייתית הזאת? מי ייתן את הדין על החלטות קלות דעת לגבי דיני נפשות שהתקבלו בקלות בלתי נסבלת, על ידי שופטים אינטלגנטיים מיליון, מתוך תפיסת עולם מטומטמת ובטיפשות הרת אסון? ומי ייתן את הדין על הפילוג הנורא העם (והמוצדק, הפעם) שנוצר כאן בעקבות זה? מי ייתן את הדין על המבורגרים האומללים שסגורים מפוחדים בבתים צפופים ונטולי תקשורת בבתי אבות?
אבל הפלא הגדול בעיניי שההכאה על חטא לא נפוצה כל כך בעולם הליברלי עצמו. יש ניצנים מסוימים, ליבסקינד ושות’ אבל בחינה עצמית של שורשי תפיסת העולם ודרך החיים שלהם, כמעט לא מתרחשת (אם כי להערכתי גם אין סיכוי לשבר מבורך בעולם הזה בעקבות האירועים, אחרי שקצת נירגע). זה בטח לא קורה באופן ציבורי ומסודר. המנטרות על “ערכי הדמוקרטיה” ממשיכות להיכרז ברחובות תל אביב ובכל מעוזי התקשורת במלוא הפתוס האינפנטילי כדאשתקד. אין פלא שבשולי הדרך פראי האדם אנרכיסטיים ממדינת תל אביב ממשיכים בהשתוללותם כנגד מערכות החוק (אם כי בלהפמיליה כנגד ניכרת התמתנות מה. כנראה גם לטירוף ולטמטום קיצוני כמו שמצוי אצלם יש גבולות כלשהם).
הנה למשל כותב עיתונאי ישר ואמיץ
מני מאוטנר, “הארץ”, יום שלישי, 2020.9.31
אי אפשר היה שלא להתפלץ (כן, ממש כך) למראה הכתבה בטלוויזיה, שהראתה כיצד החליטה הנשיאה חיות, מנהיגת הזרם הרדיקליי, שלא להגביל את הההפגנות עם תחילת הגל השני. ניגש אליה בחור צעיר ואמר לה: “גברת, גונבים לנו את הדמוקרטיה. לוותר על האנרכיה הקדושה למען ציפור נפשנו הדמוקרטית?” “לא”, פסקה הגברת בת ה–74 בתוך פחות משנייה. הצעיר הסתובב לאחור והעביר את הוראת הגברת אסתי הלאה, הכל קבוצות שוחרי השלום ומחאת הדגלים השחורים החלה בגאון. יש הרבה בעיות בתהליך שבו התקבלה ההחלטה הגורלית )כן, גורלית( הזאת. במהירות, בלי לשקול, או להתלבט, מתוך פנאטיות עמוקה, המגולמת באמונה בערך אחד, דמוקרטיה, ובחוסר יכולת להכיל ערכים אחרים ולהביאם בחשבון. אבל הבעיה העיקרית עם ההחלטה הזאת היא חוסר הסולידריות שגלומה בה כלפי כל שאר אזרחי המדינה. שהרי, בגלל התנהגותם המופקרת של המוחים, בסופו של דבר הם, שאינם ממלאים כראוי אחר הוראות משרד הבריאות, ימלאו בהמוניהם את בתי החולים ויסתמו אותם באופן שימנע טיפול מהחרדים שצייתו להוראות. בכך יהיה לא רק חוסר סולידריות, אלא גם חוסר צדק. הרבה נכתב בעשורים האחרונים על חוסר הסולידריות של השמאל שאינם מתגייסים לצבא, הרי פציפיזם ערך לא פחות חשוב מלהתגייס. חוסר הסולידריות הזה מתבטא בהימנעות, במחדל. אבל שמאלנים שאינם מקיימים את הוראות משרד הבריאות ומתגודדים בהמוניהם מגלים חוסר סולידריות אקטיבי, במעשה. התנהגותם הפעילה מסכנת את חייהם של רבים אחרים חרדים, שאינם חרדים — לא בגלל חשש ההדבקה, אלא בגלל הסתימה האפשרית של בתי החולים. נכון, תמיד צריך להיזהר בהכללות, וצריך לזכור שהשמאל, כמו כל קבוצה אנושית, נחלקים להרבה קבוצות משנה, והרוב הגדול של קבוצות המשנה האלה ציית להוראות הבידוד. אבל אי אפשר להימנע מלחשוב על האופן המופקר שבו פעלה מנהיגת השמאל הגברת אסתי חיות, וכמובן בגיבויי מלא של רמטכ”לים לשעבר ושאר מלומדים, ואי אפשר שלא לחשוב גם על קבוצות המשנה שבין השמאלניים, גם אם הן קבוצות מיעוט, שגם בשלב המאוחר יחסית הזה עדיין ממשיכות לפעול באופן שמפר את ההוראות. תוך גיבוי מלא של התקשורת שמחבקת אותם ומלווה כל הפרה של עסק.
כמובן, שהאירועים האלה יפגעו בהמשך התהליכים המבורכים של שילוב החרדים במוסדות החברה האזרחית והפוליטיקה. מה לעשות זה לא משדר רצינות.
אבל ההזיה הגדולה היא שמצא לנכון מיסטר גמזו להניח את כל כובד משקלו להציל אותנו מאיבוד שליטה סופי, על קבוצה שולית של חסידי ברסלב שציפור נפשם הוא הנסיעה לאומן.

סתאאם נראה לך לא כתבה בהארץ ולא שום בבלאט זה פארודיה קטנה על הביקורת שהעביר רבינו מיכי על החברה החרדית בגל הראשון, לקחתי דוגמית ושיניתי את השחקנים, בקלות אתה עושה את זה על כל טוריו שבהם השתלח בבני דודיו החרדיים. המסר עבר אני מקווה גם בחלק קטן זה.

מסתמן מתווה הגיב לפני 7 חודשים

בס”ד ה’ באלול תש”פ

בפגישה של ראשי חסידי ברסלב עם ראש הממשלה, הובהר לו שהמיחתם באומן הוא גדול ויכול להכיל קבוצות רבות של מתפללים בהפרדה. הוצג לפני ראש הממשלה מיתווה לפיו יעברו הטסים בדיקת קורונה לפני הטיסה, בהגיעם לאוקראינה ובשובם לארץ. התפוסה בבתי הכנסת תהיה 30% מהתפוסה הרגילה, ומיתחם התפילה יופרד לגמרי משאר העיר. תוקם מלונית קורונה בה ירוכזו החייבים בבידוד, ויוקם בית-דין שיפקח שמפירי ההוראות לא יוכלו לגשת ל’ציון’. ראו בכתבה: ‘חסידי ברסלב יצאו מעודדים’, באתר ‘ערוץ 7’.

נסיון העבר מלמדנו שהידברות ושיתוף פעולה, יכולים לאפשר קיום פעילות דתית תוך שמירת גדרי הבריאות הנחוצים.

בברכת ‘גמזו לטובה’, ש”צ

בס”ד ו’ באלול תש”פ

לענ”ד יש פתרון פשוט. נתניהו ייסע לראש השנה לאומן. יחד איתו יסעו כמובן אלפי המפגינים, באישורם המלא של בג”ץ ופרוייקטור הקורונה, שהרי הנגיף אינו פוגע בשלוחי מצווה רודפי צדק.

בין המפגינים יוכלו להסתנן גם חסידי ברסלב, במידה שאינם מפחדים לקבל מכות רצח מהמפגינים. אלה יצעקו נגד ביבי, ואלה יצעקו ‘טאטע, טאטע’, ו’בסופו של יום’ יגלו שני הצדדים שהפער ביניהם אינו גדול כל כך. בסך הכל כולם מצפים ל’קץ הימין’ 🙂

בציפיית ראיית הישועה השלימה, ש שמ שמש שמשו שמשון צבי מכוכב השחר

השאר תגובה