בין(היתר)לאדן

שו"תקטגוריה: כלליבין(היתר)לאדן
דניאל שאל לפני 2 שבועות

בימים האחרונים מאוד התפרסם ברחבי הטיקטוק(אני מניח האמריקאי) המכתב של בין לאדן לעם האמריקאי אחרי המתקפה שלו על מגדלי התאומים. הוא בעצם מסביר למה הוא תקף את אמריקה. מסתבר שיש אנשים(ולא מעט) שאחרי שהם קראו את המכתב הם הבינו שהם מבינים את בין לאדן ומסכימים איתו(או לכל הפחות כבר לא אוחזים ממנו איש רע כמו שהם חשבו).
מה שרציתי לשאול זה איך יכול להיות או מה גורם לאנשים להסכים עם מילותיו של טרוריסט שמבחינתו דינם הוא גם מוות? לא יודע אם זאת שאלה טובה, פשוט כל העניין הזה לא עשה לי טוב כל כך.
תודה רבה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שבועות

לא מכיר את המכתב. אבל אם אתה רוצה לשאול משהו עליך להיות קונקרטי יותר.

אלחנן ריין . הגיב לפני 2 שבועות

מכתב לאמריקה:
המכתב של בן לאדן.

דווקא יש שם טענות טובות. כמובן שלא מצדיקות שום פגיעה באנשים.
https://web.archive.org/web/20040615081002/http://observer.guardian.co.uk/worldview/story/0,11581,845725,00.html

דוד ש. הגיב לפני שבוע 1

לא נעים להודות. יש שם כמה סעיפים שגורמים לך להסתכל על הסיפור מזווית קצת שונה.
הייתי רוצה להוסיף שכמובן לא מצדיק וכו' כמו שכתב אלחנן –
וודאי כך אני מרגיש ובטח שהטענות כולן הן דמעות תנין של טרור אכזר, כזה שהיה רוצח ומאסלם בכפיה כל מי שאינו מוסלמי (ולא כמו שנטען באחד הסעיפים "פשוט תעזבו אותנו בשקט, אם לא – צפו לנו בניו יורק ווושינגטון")
אבל כן גורם לך לחשוב. כי בתכל'ס 11/9 היה די סטרילי (סטרילי?! – יחסית ל7/10 למשל) בלי התאכזרות לשמה והמטרה הייתה סמלים שלטוניים וקפיטליסטיים מערביים – והמניפסט הוא מתקרבן בטענות שהשמאל האמריקאי מזדהה איתן (לדוגמא ההתערבות של ארה"ב בכל ממשל אפשרי, בכל מלחמה אפשרית ובכללי בהכל) אפשר להבין למה צעירים אמריקאים חסרי חשיבה ביקורתית נפלו פה.

השאר תגובה

Back to top button