הכרות הרב עם חרדים

שו”תקטגוריה: כלליהכרות הרב עם חרדים
פאפאגיו שאל לפני 4 שבועות

1- ראשית כל ארצה להודות לרב על המאמרים והספרים.
2- לדעתי הרב הכיר חלק מאוד קטן מעולם הישיבות, יש כ\\\”כ הרבה אנשי הגות שבקיאים ברמה הגבוהה ביותר בכל החוכמות. אציין כמה מהם ואשמח לדעת האם הרב הכיר אותם, ואם לא אז מדוע: ר\\\’ יוסף שרייבר שהגותו הלמדנית הרבה מעבר למה שהרב ראה בבני ברק, ר\\\’ משה שפירא שהגותו המחשבתית- פילוסופית ברמה סופר גבוהה. ויש עוד הרבה אך כרגע הסתפק בהם.  (הסיבה שאני מעלה שאלה זו היא מפני שחבל שהרב על כל ידיעותיו והגותו מפספס את רמתם הגבוהה )

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שבועות

לא הבנתי מה השאלה. אני מכיר ומוקיר את שני היהודים הללו. לומר שהם בקיאים בכל החכמות זו אחת ההפרזות היותר גדולות ששמעתי אי פעם. אם כי כבר לא פעם נוכחתי לראות שבבני ברק כל מי שיודע לקרוא אנגלית הוא פוטנציאל לפרס נובל.

שואל השאלה הגיב לפני 4 שבועות

טענתי היא שכנראה הרב הכיר בבני ברק הוגים בינוניים דרגה שניה, בין בפילוסופיה ומחשבה ובין בלומדות’. ואם הרב היה מכיר באופן ישיר את האנשים שהזכרתי יתכן שהיית טוען בעוד פנים (לדוגמא בדבריך על המושג חלות בהלכה, ששם טענת בין ביתר שבעולם הישיבות לא מגדירים כמו שצריך, אך אם היית שומע שם היית רואה שהתקדמו עם ההגדרות אפי יותר שהוגדר אצל הרב)

שואל השאלה הגיב לפני 4 שבועות

עוד תיקון: לא טענתי שהם בקיאים בכל החוכמות, אלא שכל אחד מהם בקי בתחומו ברמה סופר גבוהה, וכנ”ל יש עוד שבקיאים ומעמיקים הגבוהה ביותר (כל אחד בתחומו…)וחבל שהרב אינו מכיר אותם

השאר תגובה