מחיקת שאלה.

שו"תמחיקת שאלה.
תם שאל לפני 3 שנים

התמודדות מול שאלה.
האם מחיקת שאלה בשו"ת, המראה פני מראה לדעותיו של הרב, ללא סילוף חלילה, אינה מראה על בריחה חלילה מהאמת.
יותר נכון, אשמח לדעת על מה אסור לשאול, בכדי שלא אשאל שוב ואגלה ששאלתי נמחקה.
(השאלה הקודמת נשלחה בטעות ללא תוכן).

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

לא הבנתי כלום.
שום דבר לא נמחק כאן. הייתה שאלה אחת שנשלחה בלי שום תוכן (היה ריק), בדיוק כמו שקרה לך בשאלה זו, ולכן מחקתי אותה. אפילו לא שמתי לב שהיא הייתה שלך. כפי שאתה יודע היטב, מותר לשאול כאן הכל. ואנא חסוך ממני את כל ה"חלילה" הצדקני הזה.
אני מבין שאולי התכוונת להראות במראה שאין לי דעות ולכן שלחת שאלה ריקה. בעוונותיי ומעומק הומושג וקוצר המשיג לא ירדתי לעומק העניין.

תם הגיב לפני 3 שנים

כנראה יד ה' הייתה כאן. (למרות שלא כ"כ סביר שיעשה כדבר הזה).

אשלח שוב.

קרדיגנו הגיב לפני 3 שנים

ימחל לי קהל קדוש דהכא אם אפנה לשיר של נעמי שמר

https://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=738&wrkid=17202

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

תם,
אתה מעמיד את סבלנותי באתגרים שטרם הועמדה בהם. במשך הרבה שנים אני עונה בסבלנות רבה מאד לכל שואל, ונדמה לי שאתה אחת ההוכחות הכי גדולות לסבלנותי הבלתי נתפסת לפעמים (סליחה שאני משבח את עצמי, אבל זו האמת). אתה שואל שאלות רשלניות ולא מוגדרות. כותב מגילות עצומות ובהן מלל חסר כל פשר ומשמעות, ובתוכן שימוש במושגים שאין לך מושג ירוק מה הם בכלל אומרים. כשאני מבקש הבהרות אתה לא טורח לעשות זאת אלא מיילל ומתלונן על קוצר הרוח שלי. כשאני עונה אתה לא מבין מה אני עונה, וז חוזר על אותן שאלות שוב ושוב ומתפלא שאני אומר לך שעניתי כבר.
כעת אתה שולח לי שלוש שאלות במטחווי כמה דקות, שתיים מהן ריקות והשלישית מבכה את זה שמחקתי לך שאלה (ריקה). וכשאני מסביר לך שהשאלה הייתה ריקה, אתה שולח לי כאן בשרשור הזה רמז עבה כקורת בית הבד שאני משקר (לא סביר וכו'). את כל זה אתה מטבל במונחים צדקניים כמו "חלילה" כל מילה שנייה, ושאולי אלמד אותך מה מותר ומה אסור לשאול, ושוב רומז שאני מנסה להתחמק משאלותיך הנוקבות והבלתי ניתנות למענה. כדאי שתדע, שהשאלות שלך ממש לא נמצאות ברמה שמאתגרת אותי או שאני צריך לברוח מהן. תאמין לי שכבר פגשתי שאלות הרבה יותר טובות (בעצם רובן המוחלט של השאלות שנשאלתי היו יותר טובות).
אחרי שהגעתי לקצה גבול הסבלנות שלי (שים לב: זה לא קרה במשך הרבה שנים, ועשרות רבות של אלפי שאלות ופגישות וטלפונים ומיילים ובאתר ועוד). ומצאתי את עצמי לתדהמתי נשבע שלא אענה לך יותר, בגלל שאתה מסרב להבין מה שאני כותב לך ומבלבל לי את המוח כל פעם עם אותן שאלות בניסוחים שונים, אתה מעז להציע לי הערמות שונות כיצד לעקוף את שבועתי. אתה מציע לי ברוב איולתך לענות לאחרים על אותן שאלות מטופשות שאתה שאלת. כאילו שיש כאן רדיפה אישית ושאני לא עונה בגלל שהשאלות הן שלך. אז זהו שלא. אל תחמיא לעצמך. אני לא עונה כי השאלות מטופשות ונענו כבר עשרות פעמים. ממש לא משנה לי מי שאל אותן. בשאלות אחרות ששאלת הקפדתי לענות לך כמו לכל אחד אחר, ואתה יודע זאת היטב. שוחחנו בטלפון מעל שעה, ואני חושב שהסבלנות שלי כלפיך באמת חצתה גבולות. אני ממש גאה בעצמי על יחסי אליך.
אבל גם זה ייגמר בסוף. גם אני בן אדם, ואם תמשיך עם השטויות שלך, אני פשוט אמחק כל מה שאתה כותב כאן.
הצלחת שוב להביא אותי לכתוב באופן שמעולם לא כתבתי. שברת עוד שיא. תתבייש לך.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

ולא, זו לא הייתה יד ה'. בוודאי לשיטתי שהוא לא מעורב, אבל גם לשיטות החולקות, זו פשוט הייתה רשלנות שלך, כרגיל, לא טרחת לבדוק את מה שאתה כותב ומה שאתה שולח. אבל הכי טוב ליילל על היחס שלי במקום להשקיע עוד דקה משלך ולבדוק את מה שאתה כותב.

ג' הגיב לפני 3 שנים

ואוו, בחיים לא ראיתי את מיכי ככה! ואני קורא אדוק של כמעט כל השו"ת שבאתר.

לא רוצה להתערב, אבל אולי זה היה שווה…

הסבלנות של מיכי היא באמת לא אנושית. משהו שהוא בגדר של נס לחלוטין. ותמיד היה לי הדבר קשה, לעיתים כשנתקלים בתופעה שהיא ממש לא אנושית מאבדים את כל הכבוד… כאן צריך לבוא לינק לדברי מיכי שגדלות חכמים בגלל שהם אנושיים. והוא הדין כאן.

בכל אופן, תמיד רציתי לראות היכן הגבול של מיכי. ושב, ולו רק בשביל להפליא ולהעירך יותר את הסבלנות שיש כעת. אז לפחות קיבלתי את סוג התגובות הקיצוניות של מיכי.

טוב, לסיכום מיכי, אני מציע לך! באמת ייש"כ על הכל! ראוי להערכה רבה!

קרדיגנו הגיב לפני 3 שנים

גם אני מצטרף להנ"ל (מקום ההצדעה)

דוד זיגל הגיב לפני 3 שנים

כנל ,מעריך מאד את הרב על מאמציו העל אנושיים פה באתר. אין מילים או דרך להוקיר

ל-'תם' הגיב לפני 3 שנים

תם,
אולי במקום שתכנה עצמך 'תם', עדיף הכינוי 'שאינו יודע לשאול'?

תם הגיב לפני 3 שנים

שעיין בטור על ארבעה הבנים.

‫. הגיב לפני 3 שנים

תם = בנימין גורלין?

ההשוואה מתבקשת

תם הגיב לפני 3 שנים

נקודת ארכימדס.
שמח שמצאת את הנקודה להתחבא, כי כנראה אתה בעצמך מתבייש התובנות החכמות שנוטפות ממך.

ובכל זאת אאחל לך יום נהדר וחיים מאושרים!

‫. הגיב לפני 3 שנים

חבל, אם היית גורלין, מצבך היה משתפר.
עכשיו נראה שגורלין הוא לא התחתית…

השאר תגובה

Back to top button