שיטות למידה וזכרון

שו"תקטגוריה: כללישיטות למידה וזכרון
אור פרי דבש שאל לפני 11 חודשים

היי שמתי לב שהרב בקיא בהמון נושאים וזוכר הרבה. 
הייתי רוצה לדעת אם יש לרב שיטה מסויימת (שיטות?) כשקורא מאמר או ספר , לזכור את כמות החומר . 
הרב מן הסתם יכול להגיד שכשמשהו מעניין או מרגיש מספיק משמעותי הוא נחרט בראש, זה נכון אבל זה לא עובד לי תמיד ככה והייתי רוצה לדעת . יש הרבה דברים שיודע חשיבותם אך הם לא מהנים ולכן לא זוכר את החומר הנלמד. גם יהיה יעיל בטח למבחנים.
 
תודה רבה
אור
 
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 11 חודשים

אין לי. מעבר לזה שאתה צריך להתעניין בחומר, אם הוא מתקשר לך לנושאם אחרים ויוצר מארג שחלקיו מחוברים זה מסייע לזכור. למי שיש שיטה קל יותר לזכור דברים, כי הוא ממיין אותם לפי מיקומם במארג (וכן בעד ונגד נקודות במארג).
אומר לך עצה שקיבלתי פעם ממגיד השיעור שלי בבני ברק. למדנו את סוגיית "שכבר קדשוהו שמים" בסנהדרין. הצעתי שם פירוש בסוגיא שלא נמצא בראשונים ובאחרונים, למרות שהוא הפירוש הפשוט והמתבקש, ותמהתי מדוע לא אומרים אותו. הוא הפנה אותי לספר של רבי אליעזר סילבר מסינסינטי, ענפי ארז שאומר את הפירוש הזה. הופתעתי לראות שהוא יודע על המקור הזה, ואמר לי שפעם לפני הרבה שנים הוא קרא זאת בחזרת הש"ץ במנחה בספר שנמצא בכולל בית יחיאל (בסוף רחוב רבי עקיבא). הוא גם אמר לי ששם אוכל לראות את הספר (שלא היה מצוי). שאלתי אותו איך הוא זוכר את מה שהוא קרא בחזרת הש""ץ לפני שנים, ואני כל הזמן קורא ולא זוכר. הוא אמר לי שכשהוא קורא הוא עושה זאת בשימת לב לחומר הנקרא ולא רק להעביר את הזמן, והוא גם מסכם לעצמו בראש את מה שקרא (וכך גם משבץ זאת במארג שלו). זו העצה שיש לי.

אור פרי דבש הגיב לפני 11 חודשים

תודה רבה הרב על התשובה האינפורמטיבית .
חזק ואמץ.
אנסה את זה, זה נראה לי רעיון טוב.
שתהיה שבת שלום 🙂

השאר תגובה

Back to top button