שימוש ציני באנשים לצרכים פוליטיים

שו"תקטגוריה: מוסרשימוש ציני באנשים לצרכים פוליטיים
רציונלי(יחסית) שאל לפני 3 שנים

שלום
בנוגע לפולמוס הגיורים של אנשים עם שורשים יהודים עלתה לי אבחנה מעניינת במהלך השנים-
כולם מאשימים את הרבנים שלא מוכנים לכופף את הגדרת ההלכה למי הוא יהודי כדאי שתתאים לרצונם של יאיר לפיד בן גוריון מנחם בגין וכולי וכולי לפיה כול מי שהוא פטריוט ישראלי הוא בעצם יהודי ומבקשים למעשה מרבנים לדייק גם אתאיסטים גמורים או לכל הפחות אנשים שלא ממש מאמינים בחיוב לקיים מצוות.
דברים אלו הם כמובן האשמות ודבריי הבל.עצם הדרישה הזו היא מגוחכת ואני מניח שאין צורך לפרט למה היא מגוחכת
אך עלתה בי תהייה מסיומת בהקשר זה.למוסריות של הציונות החילונית בראשית הקמתה להעלתם של אנשים שאינם יהודים למדינה.על מנת לשמש ככלי פוליטי לחיזוק הזהות החילונית בישראל-אנשים אלו נקראים לעזוב את ארצם מולדתם בכך שמספרים להם שזוהי הארץ שלהם.שהם יתקבלו לפה בברכה כאחים לכל דבר. ושזוהי מין מדינה חילונית לכל דבר רק שהיא במקרה גם שייכת ללאום היהודי כ הם מגיעים לפה.שומעים בשיעורי אזרחות והיסטוריה.שהסבא והסבתא הנוצריים שלהם היו חלאות אדם.שניסו לגנוב ליהודים את הזהות שלהם .שהתרבות והעם היהודי הם פאר מוסרי בעוד שאר העמים הם מנוונים ובעלי מום.שומעים שבחדשות קוראים להם איום קיומי.שליחים של הקרן החדשה הרפורמים וזהבה גלאון לנצר לחלן ולגרום לשמד רוחני בכול העם היהודי כולו.אני מקצין את התמונה קצת בכוונה.אין פה קיטרוג על עצם האווירה הלאומית מאוד והמוקצנת והעיונת לכול העולם בשנים האחרונות בהרבה חלקים של החברה .לגביה דעתי דיי ניטרלית אני גם נוטה לחשוב שאף על פי שהיא ילדותית אולי היא די בריאה בהתחשב בשואה ואירועים נוספים
אבל האם אין זה חוסר יושר אינטלקטואלי וגניבה של ממש של דעת הבריות.כאשר מוסדות המדינה מנסים לעודד אנשים לעלות לפה .שוכחים להודיע להם שעם כל הכבוד.בעייני הרבה מאוד מהאנשים באוכלוסייה הם בכלל לא רציום?
וכבר פגשתי בשנות נעורים מקרים של נערים מהאוכלסיות הנ\"ל.שאף פיתחו בהמשך עמדות שגובלות (ואולי בצדק מבחינתם)באנטישמיות רכה בעקבות החוויות הללו
מה דעתך.מעבר לכל סכנת ההתבוללות וגרימה לאנשים(גם גוים וגם יהודים) לעבור על איסורי תורה בכך שהם מתחתנים אחד עם השני .האין הסיבה שציינתי היא סיבה בפני עצמה לבטל את סעיף האב והנכד שהשם יודע למה הוא הוכנס בכלל מלכתחילה?
ומדוע אין מי שזועק על נקודה חשובה זו בכלל בקרב הציבור הישראלי.
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

אני חושב שאת מעריך הערכת יתר את מוסדות המדינה. לו היה כאן גורם שמתכלל את כלל הגורמים וקובע מדיניות כללית היה מקום לטענתך. אין כאן מדיניות להעלות גוים. המדיניות היא להעלות יהודים (שלדעת רבים זה כולל כל מי שיש לו תודעה יהודית במובן כלשהו). אלא שלמוסדות יש תכונה מעצבנת שהם חייבים להצדיק את קיומם, ולכן מוסד כמו הסוכנות חייב להעלות את כל מי שהוא יכול להמריץ לעלות.

שולייתא הגיב לפני 3 שנים

דברי רציונלי(יחסית) עניים במקום אחר:
https://mikyab.net/%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%AA

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

שולייתא
ואכן בדיוק בגלל הדברים שכתבתי שם אני חושב שמדובר פה בבעיה מוסרית (בהכללה שלי על תרבות של שיכרות וזנות אכן היה משהו גס.אבל כך זה ידוע לי מהיכרות עם האוכלוסייה הזו).ונטייה לאלימות בבתים?אכן משהו שמקובל שם.כי כבוד להורים נחשב שם כערך שגבוה יותר מכל .ולהורים בעצם מותר לעשות הכול.פה זה כבר לא הכללה גסה אלא פשוט אופי לאומי(בבחינת בני אדום שזכותם היחידה לשיגשוג והצלחה פוליטית הוא מעלתו של עשו ומעלתם שלהם עצמם המצוות כיבוד הורים..)וברגע שהמנטליות שונה.החינוך מהבית הוא חינוך של הרס.ובנוסף לזה הנער מקבל שדר של יחס שלילי בגלל מוצאו מרבים מהאנשים בחברה-המצב הולך ונהיה גרוע יותר ויותר(ובמיוחד שניחוח אנטי יהודי מסיום כבר נמצא בבתים עצמם)

אמנם זה לא נשמע יפה להגיד את זה .לא נימוסי.אך אני באמת חושב שלעלות לפה באקלים הנוכחי.כול מיני אנשים מתרביות שהם נחותות בכ"מ כבני מיעוטים שבמקרה הסבא שלהם או האבא שלהם הוא יהודייה לא מוסרי.לא כלפיהם.ולא תורם כלום לחברה גם בסופו של דבר

רציונלי(יחסית) הגיב לפני 3 שנים

יהודי*
זה לא מוסרי*

נופוינט הגיב לפני 3 שנים

אף אני לא התכוונתי אלא לציין לדבריך שם שאמנם עניים יותר בכמות אבל מרחיבים את הרעיון. אני לא מבקר דעה במונחי יפה ונימוסי, וגם אני חושב שאם באמת ההתאקלמות שלהם קשה ולא ניתן לפתור את זה מצד אזרחי המדינה אז זאת גם בעיה מוסרית להביא אותם.

נופוינט הגיב לפני 3 שנים

והמעיין יבין שבשבתי כשוליה אני שולייתא ולא אתן תהילתי לפסילים.

חיים הגיב לפני 3 שנים

נופוינט, אתה א. ?

השאר תגובה

Back to top button