בדיקת זרע לפי ההלכה

שו"תקטגוריה: הלכהבדיקת זרע לפי ההלכה
שלומי שאל לפני 2 שנים

שלום הרב,
לקראת טיפול IVF (הפרייה חוץ גופית) התבקשנו לעשות בדיקת זרע.
האם יש כללים הלכתיים לבדיקה, כלומר להוציא את הזרע רק תוך קיום יחסים?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

נדמה לי שאם אתה הולך לפרוצדורה כזאת כדאי לעשות זאת עם ליווי רבני. מכון פועה עוסק בזה, וכדאי לפנות אליהם. הם מתמצאים בהלכות וגם בפרקטיקה.

פויה לפועה הגיב לפני 2 שנים

כנראה כב' הרב לא כל כך מתמצא. אבל בדקתי ביררתי שאלתי וחקרתי ושוב ושוב.
יכול לומר בוודאות של 100 % שהאמת היא לא נר לרגלי המכון הנ"ל. לשקר ולעודד רבנים אחרים לשקר לבנות ישראל הכשרות זו מדיניות בהחלט מקובלת שם. מחמירים הרבה פעמים שלא כדין. מאמללים בנות ישראל בצורה בלתי הפיכה.. צער כאב ויגון יכול ליפול בחלקה של מי שנפלה לידיהם.
. והצרה היא שכשמראים את זה לרבנים כשרים הם מסכימים עם הביקורת ועוד מוסיפים כהנה כהנה וכהנה טענות על המכון הנ"ל על פסיקותיו על הסגנון ועל העומד בראשו. אך לצערי לא קמים ומכריזים בקול גדול את האמת המרה על המכון הנ"ל.
אגב, המחלקה שעובדת שם ממש נפלא זו מחלקת יחסי ציבור …
כל מה שכתבתי כמובן לתועלת.
וה' הטוב יכפר בעד.

שפרה הגיב לפני 2 שנים

כנראה הקוראים לא כל כך מתמצאים, אבל בחנתי וביררתי ופשפשתי ובדקתי שוב ושוב. אני יכול לומר בוודאות של 198% שהאמת היא לא נר לרגלי המגיב הנכבד העונה לשם "פויה לפועה". להפוך פחים ולהתעלל בחתולים זו מדיניות בהחלט מקובלת אצלו. מפצח גרעינים הרבה פעמים וזורק באמצע הרכבת. מאשים בצורה אנונימית וכללית בלי שום פרטים או אחריות בצורה בלתי הפיכה. לגלוג פליאה ותדהמה יכול ליפול בחלקו של מי שיקרא את דבריו.
והצרה היא שכשמראים את זה לתינוק דלא חכים ולא טיפש הוא כמובן מסכים עם הביקורת ועוד מוסיף כהנה וכהנה טענות על המגיב הנ"ל ועל דבריו הכלליים והמעורפלים ועל הסגנון של האדם המתחבא מאחורי ניק חד פעמי ומפריח האשמות שאי אפשר לבדוק אותן כלל. אך לצערי לא קם אדם והכריז בקול גדול את האמת המרה על המגיב הנ"ל.
אגב, האונה שעובדת אצלו ממש נפלא זו האונה הרשלנית..
כל מה שכתבתי כמובן לשם קדושת עצי סוכה
ומכניסי רחמים יכניסו רחמינו

השאר תגובה

Back to top button