הפגנות ויהודים

שו"תקטגוריה: פילוסופיההפגנות ויהודים
פאפאגיו שאל לפני חודש 1

שבוע טוב!
אנו ראים כעת שהפגנה של האריתראים יצאה משליטה, יצרו פוגרום וגרמו נזק לחנויות ולאנשים לא מעורבים. כמוכן, אני נזכר בהפגנות לא מזמן בצרפת ששם הכהו שוטרים והחריבו חניות וכו', וכן בהפגנות לפני שנתיים בארה"ב. 
לעומת זאת, כשרואים את ההפגנות בארץ, מעולם לא נהגו באופן כזה. 
האם זה לא מעיד על אופיים המיוחד של היהודים (לאו דווקא מטאפיזי, אפי' תרבותי)?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

ממש לא. 1. האריתראים נמצאים כאן במצב שונה מאד מאזרחים רגילים. לכן ההשוואה אינה בין יהודים לאריתראים אלא בין אזרחים למהגרים/פליטים. 2. יש עוד מדינות וקבוצות שלא מתפרעות בהפגנותיהן. 3. היו בעבר גם התפרעויות של יהודים.

א הגיב לפני חודש 1

ומה לגבי ההשפעה של בג"ץ על חיי האזרחים? בעבר המעטת בערכה. כידוע בג"ץ פסל את כל החוקים שנועדו למנוע מהם להשתקע פה.

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

אכן השפעה שולית לגמרי, בוודאי לעומת השפעת הממשלה. ובלי קשר, הבעיה של האריתראים לא נפתרת בגלל הממשלה שכברשנים לא עושה את מה שהחןק הבינלאומי מחייב, לבדוק מי פליט ומי מסתנן, וכמו תמיד נוח לה לזרוק הכל על בג"ץ.

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

https://news.walla.co.il/item/3606100

א הגיב לפני חודש 1

המאמר שהפנת אליו הוא דוגמה נהדרת להטיה (שלא לומר הטעיה) תקשורתית. כותרת דרמטית שמציגה את חברי הליכוד כצבועים, כאשר בתוכן הכתבה מדובר בעצם בהתנגדות על רקע אידאולוגי להסכם שהיה מעניק מעמד חוקי ל-16 אלף מסתננים – מספר זהה לאלה שאמורים לעזוב על פיו (כמובן שבכותרת הם מציינים רק את כמות העוזבים בלי שום התייחסות לחלק השני של העסקה – הנשארים). מעניין גם שאת כל התגובות של הח"כים מהליכוד הם מביאים בצל אותה כותרת, כאשר כולנו יודעים לאיזה כיוון זה יקח את הטיות החשיבה של הקוראים. בקיצור, בהבאת הקישור הזה ביקשת לקלל ויצאת מברך.
באשר לתשובה הקודמת שלך, אשמח אם תוכל להרחיב בקשר לעניין הפליט/ מסתנן, כיצד לדעתך המדינה יכולה לברר זאת לגבי כל אחד מאותם אנשים ומה יהיו ההשלכות של זה לדעתך?

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

הטעיה או לא, היה שם צעד שהביא עלינו את הבעיה. אגב, בהסכם עם האו"ם שם דובר על 40,000 ככל שאני זוכר. אבל זה לא משנה. העובדה שיכלו להוציא חצי מהמסתננים ולא עשו זאת. החלטה מוטעית באשמתם שלהם. המושלם הוא אויבו של הטוב. כך שבאתי ונמצאתי מקלל.
החוק הבינלאומי מחייב לערוך בירור, ואני מניח שיהיו גם דיני ספיקות. אבל בממשלה מתחמקת מחובתה עד היום ומציעה פתרונות שווא ומדוחים, ותולה את האשם בכולם חוץ ממנה.
רק בפרעות האחרונות רואים שניתן לברר מי שייך לתומכי השלטון ולהבין שהוא לא פליט.
בקיצור, זוהי תעמולה שקרית כדרכם של ביבי וכנופייתו.

א הגיב לפני 4 שבועות

מחאת האתיופים ומחאות המזרחים בעבר היו אלימות לא פחות. הייתה גם הפגנה של השמאל שהסתיימה ברצח.

א הגיב לפני 4 שבועות

התגובה הקודמת בשם 'א' היא לא שלי.
בהבאת הדברים אתה מניח שעל הקואליציה והכנסת בכלל לומר תודה שאיפשרו להן לחוקק ולהסתפק במועט (לומר תודה זה לתפארת המליצה כמובן). מה יעשו חברי הכנסת הסבורים שבוחריהם מעוניינים בחוק גורף יותר ולא מוכנים לקבע אזרחות של שישה עשר אלף שחלקם מסיגי גבול?
טענתך לגבי חובת הבדיקה טעונה עוד בדיקה (אלא אם כן תפנה לחומר בנושא), כך גם טענת ה- 40 אלף הסותרת את האמור בכתבה.
הטענה האחרונה לא ממש מובנת, אבל גם לא נראית לי קשורה לנושא שלנו, אז ברשותך אתייחס אליה כאיזשהו קישוט לסוף התגובה שלך.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

יעשו מה שהחוק מאפשר להם. ואם קיבלו החלטות מוטעות שלא הצליחו להתיישם, האחריות עליהם. זה הכל. מיציתי לגמרי.

השאר תגובה

Back to top button