הוראתו של חיים. ק – "אל תיבדקו" ???

שו"תקטגוריה: כלליהוראתו של חיים. ק – "אל תיבדקו" ???
בנימין גורלין שאל לפני 3 שנים

שלום רב,
תגובתו של הרב לדברי ההבל של חיים. ק מתבקשת, מצ"ב
https://m.ynet.co.il/articles/57912490?utm_source=ynet.app.android&utm_term=57912490&utm_campaign=general&utm_medium=social
השואל בדמע, בנימין

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

כן, ממש עכשיו ראיתי את זה. אין לי מה לומר. באמת דברי הבל. אני לא מתפלא, אבל אם דבריו פונים גם לאלו שצריכים להיבדק על פי ההנחיות, כי אז צריך היה להכניס את האיש הזה לכלא על המרדה והסתה.
אמנם יש בדברים כשלעצמם היגיון מסוים. אם יש ישיבה שמקפידה מאד על הקפסולות והתלמידים לא יוצאים מהקפסולה כלל לשום מקום, עז הם ידביקו לכל היותר איש את חברו וזה יישאר סגור שם. אבל אין די בכך, שכן ודאי יש ישיבות שזה לא כך, וגם בישיבות שכן מקפידים קשה להאמין שהתלמידים באמת לא יוצאים בכלל אף פעם. ומעבר לכל זה, החילול השם הנורא שהוא יוצר שוב ושוב (ראו פלוני זה שלמד ומלמד תורה, כמה אוויליים ומרושעים מעשיו), והשוטים ההולכים אחריו מראה שהם לא למדו לקח.

. הגיב לפני 3 שנים

ממה שכתבו נראה שהוא לא הוציא הוראה כללית, אלא כמו הרעיון שהעלת הוא ענה זאת בצורה *פרטנית* רק לראשי ישיבות ששאלו אותו על כך, שהם עושים את מתווה הקפסולות בצורה מלאה (ופרט לכך נראלי שראיתי שהישיבה שדיברו עליה גם ככה היא מספיק סגורה ביום רגיל ובלי פלאפונים בכלל…) .
מסתמא זה היה בגלל החשש מביטול תורה וקלקול רוחני. בכל אופן, ממה שהבנתי בכתבות הוא לא הוציא הוראה כללית כזאת…

צחי הגיב לפני 3 שנים

בניומיייין, למה לא תשאל את הרב קנייבסקי בעצמו?
אתה שואל ןמבקש תגובה ממישהו שלא שואל את הרב, לא מכיר את הרב ולא מכיר במושג "אמונת חכמים"?

לגופו של עניין,
בזמן שהחילונים אונסים בחורה בהמוניהם באילת. בחורי ישיבות בפנימיה עוברים קשיים בלתי רגילים כדי שיוכלו ללמוד.
יש לי בנים בישיבות ואני שומע גם מחברי על הקושי בהתארגנות בישיבה.
הם לא יוצאים מהישיבה!!!!!!! ולא באים במגע עם אף אחד חוץ מבחורי הישיבה.

מה זה שונה ממלונית קורונה???? גם במלונית קורונה עושים בדיקות???

מה אתה מחפש הסברים עמוקים לדברים כל כך פשוטים??? תפתח את העינים שלך ותראה איפה אתה חי!!!!

. הגיב לפני 3 שנים

צחי צודק לגמרי, רק צריך להשגיח שרק בחורי ישיבות שלא יוצאים מהישיבה יתירו להם זאת.
אף שעדיין עולה השאלה אם יש לוירוס תופעות לוואי וצריך לאפשר חופש בחירה לבחור שידע על הסכנה (למרות שממילא אם הוא יהיה במלונית נראלי הוא יסתכן לא פחות)…

צריך להפסיק עם השיח המתלהם נגד החרדים והאנטישמי!!! זה הזמן שלנו לצאת למלחמה נגד השקוצים מהתשקורת! להראות להם שאנחנו טובים יותר מהם גם בונשמרתם גם במוסר ובכל דבר !!! בזמן שהצקצקנים הללו מנסים להאשים אותנו כל הזמן. ליצים .

שמחה הגיב לפני 3 שנים

צחי שלום!
הם לא יוצאים למכולת ליד לקנות מאפים, חלב, וכו'?
הם מזמינים הכל באינטרנט בפלאפון הכשר שלהם?
אני למדתי באחת הישיבות הסגורות בבני ברק ועדיין היינו יוצאים למכולות בסביבת הישיבה ולפיצריות וכו' גם בזמן אלול, ואין פוצה פה ומצפצף. קשה לי מאוד להאמין שיש ישיבה שאכן הבחורים מסוגרים בתוך המבנה בלי לצאת. (מלבד אור ישראל?) בנוסף ברוב ככל הישיבות בראש השנה באים אנשים זקנים מחוץ לישיבה להתפלל בישיבה, וכן בשיחות של משגיחים רבים באים אנשים מבחוץ.
בברכה.
בנוסף גם אם אכן הטענה נכונה, לא ייתכן שאדם שלא לקח על עצמו את הטיפול בקורונה של כלל האזרחים יחליט לחלק מהם בלי לקחת בחשבון את ההשלכות על האחרים. אם כל קבוצה תחליט לעצמה לפי ההגיון וסל הערכים שלה מצבינו יהיה גרוע מאוד. בחברה הערבית יש מעין חובה דתית להגיע לחתונה של כל מי שהגיע לחתונתך, זהו ערך גבוה בעיניהם בערך כמו ביטול תורה אצלנו, הייתה רוצה שיחליטו לעצמם?

יחצ הגיב לפני 3 שנים

כל שביב רצינות בדיון בפטפוטיו של הקשיש הקדוש שחי בלה-לה-לנד הוא הזוי. מה קרה ליכולת של משמשיו להגיד לו סבאלה בוא תשתה כוס תה בוא רוצה עוגיה הנה קח תנשום תנשום תגיד אפשר לעשות עגלה ערופה ליד שלולית זורמת כמו שעושים בתשליך?

בס"ד י"ד באלול תש"פ

כבר לפני חציע שנה הורו הגר"ח קנייבסקי והגרי"ג אדלשטיין את הגדרים והתנאים שבהם ניתן ללמוד בישיבות: חדרים מאוורים; 'רווח בין עדר לעדר' (קפסולות בלע"ז), ממונה האחראי על הזהירות; והימנעות של חולים או ספק חולים מלבוא לבית המדרש כדי שלא יהיה 'חב לאחריני' (כשמשרד הבריאות חייב לעטות מסיכה – הוסיפו הרבנים גם דרישה זו).

ברור, איפוא, שבחור המרגיש בריא, ושומר שזמן אלול יהיה 'אלול', זמן של שקידה ושקיעה בתורה, תוך שמירת הגדרים והסייגים, התורניים והבריאותיים, וכמובן הימנעות מיציאה מהישיבה, לא לחתונות ובוודאי שלא לשוטטות. ואז נחסכות ממנו סכנות רוחניות וגשמיות גם יחד.

בברכה, ש"צ

על הבעייתיות של הבדיקות שאינן מבחינות בית נגיף חי והעלול להדביק לשרידיו של נגיף שמת מזמן שאין בו כל סיכו, עמד כבר פרופ' יורם לס במכתבו למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי. כדי לאתר נגיף חי ופעיל, צריך לדברי פרופ' לס לעשות תרבית.

יוצא, איפוא, שגם מי שנבדק ונמצא 'חיובי',אפשר שהוא נושא בכלל נגיף שמת, ונמצא גורם לבידוד מיותר לכל מי שהיה קרוב אליו ולניפוח מיותר של 'סטטיסטיקת הנדבקים'. לכן על-פנו מסתברת ההנחייה שפורסמה בשם הגרח"ק שבחור בריא ללא תסמינים, לא כדאי שייבדק לחינם לבל יגרום בזבוז זמן ללא צורך רפואי אמיתי.

וכמובן, מי שמרגיש תסמינים – צריך להיבדק ולעבור את כל בדיקות והטיפולים ע"פ הנחיות הרופאים, ולהיזהר שלא להיכנס לביהמ"ד ולא להיות 'חב לאחריני', וכפי שהורו הרבנים.

בברכת בריאות איתנה, ש"צ

משה הגיב לפני 3 שנים

להבהרה
עד כמה אדם צריך לוותר על עקרונותיו בכדי להצטייר יפה אם אכן יש בדבריו הגיון? בכלל המשפט שיש בדבריו הגיון מסויים וההמשך שיאמרו בצבור שדבריו אוויליים טעון הבהרה

מיכי הגיב לפני 3 שנים

אין כאן שום ויתור על עקרונות. רק שכל ישר ולימוד מהניסיון. עשהוא מוציא הוראות כאלה אין שליטה ולא תיתכן שליטה. זו לא החלטה של אדם פרטי לחפף. אלו דברי הבל לא אחראיים, והם גם לא בסמכותו (כל ההערות שלי מהטור ההוא). מה שכתבתי הוא שבדברים כשלעצמם, אם ניתן היה לוודא שייושמו רק במקומות סגורים הרמטית, אם בכלל יש כאלה (ולשים לב בסוף הזמן שקן הצרעות הזה לא יוצא החוצה לבתים), יש היגיון כלשהו.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

שלום רבינו.

כתבת:" אני לא מתפלא, אבל אם דבריו פונים גם לאלו שצריכים להיבדק על פי ההנחיות, כי אז צריך היה להכניס את האיש הזה לכלא על המרדה והסתה", ו: "אלו דברי הבל לא אחראיים, והם גם לא בסמכותו".

אינני תומך בדעותיו של הרב קניבסקי, והייתי מהראשונים לטעון כאן באתר שעליו להתפטר מתפקידו כשר (התורה), עוד לפני הטור המדובר.

עם זאת, כפי הידוע לי אין שום חובה חוקית להיבדק, בכל מצב שהוא. לא חוקק חוק, ואין גם תקנה שכזו (להבדיל מחובות בידוד או עטיית מסיכה).

לכן גם אם הדברים דברי הבל (לדעתי הפעם לשם שינוי לא), אין כאן עניין של סמכות. ככל שההוראה אינה מתנגשת בחוק, לכל אחד מותר להורות לאחרים כרצונו, והשומע יבחר האם לציית.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

אשמח לתגובה!

אינני יודע לאיזו תגובה ציפית.
אני יכול לומר לך ולשאר המגיבים ופרט לאדון שמחה ה"ידען הגדול"
אני חוזר כעת מביקור ליל שישי בישיבה של בני.
ניתן לפגוש את הבחורים רק כאשר מחיצת שעוונית ניילון מפרידה ביננו. וגם זאת כאשר ישנה גדר המרחיקה אותו מהניילון בצד אחד וגם אותי מהצד השני.
למי שלא יודע (ובפרט אדון שמחה ה"ידען הגדול") ההורים היו צריכים להעביר שיקים ערבות מפני שניתן לקנוס תלמיד שלא עומד בכללי הקפסולה.
כן! הישיבה מחלקת דוחות!!

בישיבה של אחייני בקרית ספר ישנה מכולת מול הישיבה. בשעה 12:00 בלילה הגיעו ניידות משטרה שפתחו לבחורים ציר כדי שיוכלו רק הם בלבד לקנות במכולת ולחזור לישיבה בלי לסכן אף אחד.
אז אם שמחה הידען לומד בישיבה שלא שומרת על הכללים או יש ישיבות אחרות שעושות ככל העולה על רוחם. זה לא קשור
לגר"ח קנייסקי.
וביניומיין גורליייין הגוילם יתכבד לכרסם את שאלותיו יחד עם הפיצוחים בשולחן שבת!!

כשלונה של 'דת המדדיציה'? הגיב לפני 3 שנים

בס"ד עש"ק ברוך אתה בבאך וברוך אתה בצאתך תש"פ

הגילויים על עליה ב'תחלואה' בציבור החרדי בזמן האחרון, נובעים מהגברת הבדיקות בישיבות. המהדרין בין ראשי הישיבות הקפידו לבדוק את כל הבחורים הבאים מ'בין הזמנים', מה שלא עושים בשום מוסד חינוכי חילוני ובשום רחוב חילוני, ופשוט שכשבודקים אוכלוסיה שלימה – נמצאים יותר 'נשאים' של הנגיף.

אם היו בודקים את כל באי בתי הקפה של רחוב עזה ואת כל באי ההפגנות ברחוב בלפור הסמוך – היו מגלים שרחביה היא שכונה אדומה לוהטת', והחתום מטה העובד באיזור היה תקוע בסגר על ביאת גואל צדק, אך למזלו הרב של הח"מ, שכניו ברחביה אינם 'פראיירים' כחריידים, ואינם הולכים להיבדק בהמוניהם, ולכן החריידים 'אדומים' ואנשי רחביה 'ירוקים'.

אלו פלאי 'דת המדידציה' המהפכת את הצבעים כפרה אדומה המהפכת משומאה לטהרה ולהיפך 🙂

בברכה, שחור צהוב לבן

שמחה הגיב לפני 3 שנים

צחי שוב שלום!
לא הבנתי על מה יצא הקצף, תיארתי את ההתנהלות בישיבה שלי כשלמדתי בה לפני 10 שנים לא במי הקורונה,ועל רמת השליטה שיש באמת על בחורים.
אני לא מבין מה זה משנה מה קורה בישיבה של הבן שלך, מה שמשנה הוא האם ניתן לתת הוראה לכלל הציבור כשלא אתה הוא זה שהולך לעקוב ולוודא מה קורה שם.
האם המצב שתיארת זהו המצב בכל הישיבות, ברוב, בחלק מסוים ידוע? האם ר' חיים או מישהו בסביבתו יודע באילו ישיבות שומרים ובאיזה לא? האם מה שעכשיו נשמר יחזיק מעמד כל זמן אלול? האם רק הועדים הצעירים שומרים או גם המבוגרים? האם אף אחד לא יוצא לפגישות עם בחורות?

לא הצגתי את עצמי כידען גדול, שאלתי שאלות, וטרם קיבלתי מענה. יש איזו שהיא ישיבה שככל הנראה שומרים בה על כללים מחמירים. יפה. ומה זה אומר על הכלל?

דוגמא ממובהקת לכלל שכשבודקים אוכלוסיות שלימות מוצאים אחוזים גבוהים, ראיתי כרגע בכתבה (בערוץ 7) על 'התפרצות קורונה בבה"ד 1) בעקבות שתי חיילות שנמצאו מאומתות לקורונה, בדקו את כל הבסיס ונמצאו 30 נשאי קורונה, כולם במצב קל. ואם כך בבית הספר לקצינים שבו נוהגת משמעת גבוהה – אפשר לתאר מה קורה בכלל הציבור.

ובקיצור: כל המדידות והסטטיסטיקות הבל הבלים. העיקר להקפיד על עטיית מסיכות והיגיינה, והימנעות מהתקרבות צפופה בין אנשים, וכשמרגישים תסמינים ללכת להיבדק. רוב נשאי הקורונה אינם סובלים מתסמינים כל שהם או מתסמינים קלים בלבד, והמיעוטא דמיעוטא – ייבדקו ויטופלו. שם המשחק הוא : זהירות ללא היסטריה, וה' ישלח לכולנו בריאות גופא ונהבורא מעליא.

בברכה, שמירה ללא צעדים היסטריים

יחצ הגיב לפני 3 שנים

ורק אני עוד לא הבנתי למה בכלל מישהו מתייחס לפטפוטיו של הקשיש הקדוש. יצא שהתוכן שלו צודק, יצא שהתוכן לא צודק, מה הקשר? עצתי למשמשיו שיביאו לו כמה סוכריות ילטפו אותו על היד בחיבה יתנו לו לגזור כמה תלתלים לחלאקה וישאלו אותו בהלכות צרוות המכווה.

קונילעמל הגיב לפני 3 שנים

יחצ. אף אחד לא מתייחס לקשקושים שלך!

תיקון והערה (ל'ידוע') הגיב לפני 3 שנים

בשורה 4
… בהלכות צרבת המכווה.

והערה:
בהלכות נגעים לומדים בדיוק את דרכי ההתמודדות עם מחלות עור מדבקות, ע"י 'סגר', 'בידוד' ו'על שפם יעטה" 🙂

בברכה, שמירה צריך ללא היסטריה

יחצ הגיב לפני 3 שנים

"ונתתי נערים שריהם ומטורללים ימשלו בם" הבטיח ישעיהו. כתוב אחד אומר ונער קטון נוהג בם וכתוב שני אומר כי הנער בן מאה שנה, אשרינו דור אחרון שזכינו לעמוד על דברי הנביא מה שלא זכו לו דורות הראשונים. אם אתה נמצא ליד הסבאל'ה החביב אולי תיתן לו טישו שידחף לשם את האף ותחייך אליו קצת שישמח.

תם. הגיב לפני 3 שנים

https://mobile.mako.co.il/news-politics/2020_q3/Article-def2c601d386471027.htm

אם כך אומר לנו שר הביטחון לשעבר מה יאמרו אזובי הקיר מהריכוזים החרדיים?!

צחי הגיב לפני 3 שנים

למה לך ללכת רחוק? בבקשה מתוך חדשות 12
גמזו חוזר בו מדבריו על הרב קנייבסקי: "מצר על אי ההבנה"
המגזר החרדי סער בימים האחרונים בעקבות דבריו של ממונה הקורונה על מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי • גמזו האשים את הרב שהוא מסכן את החברה החרדית בכך שהוא קורא לתלמידי ישיבות שלא להיבדק • כעת, פרופ' גמזו מתנצל: "מבדיקה שערכתי עולה כי אין ולא ניתנה הוראה של הרב קנייבסקי שלא להיבדק – מצר על אי ההבנה"

בס"ד י"ט באלול תש"פ

ככתבה 'ישראל מדינה אדומה? – לא בטוח בכלל', אומר הכלכלן פרופ' נסים בן-דוד (נשיא המכללה האקדמית גליל מערבי) שמדינת ישראל קיבלה תיוג של 'מדינה אדומה' משום שאצלנו עושים בדיקות פי כמה מהמקובל בעולם המערבי, וכשבודקים יותר – מוצאים יותר. זה אולי טוב מבחינה רפואית, אך מסבך אותנו כלכלית ע"י תיוג שלילי בעולם.

בברכה, ש"צ

וכבר ציינתי לעיל את דברי פרופ' יורם לס על הבעייתיות של הבדיקה שאינה יכולה להבחין בין נגיף חי לנגיף מת. משום כך אין הבדיקוטת משקפות כלל את מספר הנדבקים החדשים, אלא את מספר האנשים שנחשפו אי פעם לנגיף, כולל אלו שהחיסון הטבעי הרג מזמן את הנגיף. כדי לדעת אם באמת מדובר בנגיף חי ופעיל, יש לעשות לפי פרופ' לס 'תרבית'.

טעות זו מסבירה היטב מדוע למרות 'התפוצצות הנדבקים', אין עליה בשיעור החולים הקשים ולא בתמותה. ה'התפוצצות' היא ב'נמבדקים', לא ב'נדבקים' 🙂 לענ"ד העיקר להקפיד על רחיצת הידיים, עטייתמסיכות, ועל ריווח בין אנשים ולא להצטופף יותר מדי. ופשוט להירגע…

וראו עוד בכתבתו של עידו אפרתי: 'רופאים בדיון בכנסת: להפסיק את ההפחדות, להפסיק לדבר על סגר', באתר 'הארץ')

האלוף (מיל.) מתן וילנאי מספר בראיון עמו בערוץ 7, שהיותו השר להגנת העורף, הוכנה תכנית חירום גם למצבים של מגיפה, שלפיה מובילים ראשי הרשויות המקומיות המכירים את עירם, בעזרת הקב"טים שלהם ויחידת הקישור של פיקוד העורף, את ההתמודדות עם המגיפה. וילנאי מיצר על שמסיבות פוליטיות לא הופעלה התוכנית שתורגלה.

בברכה, ש"צ

אשמח לתגובה הגיב לפני 3 שנים

שלום רבינו.

כתבתי כאן לפני כמה ימים בשרשור לעיל תגובה, ואשמח שתגיב

כתבת:” אני לא מתפלא, אבל אם דבריו פונים גם לאלו שצריכים להיבדק על פי ההנחיות, כי אז צריך היה להכניס את האיש הזה לכלא על המרדה והסתה”, ו: “אלו דברי הבל לא אחראיים, והם גם לא בסמכותו”.

אינני תומך בדעותיו של הרב קניבסקי, והייתי מהראשונים לטעון כאן באתר שעליו להתפטר מתפקידו כשר (התורה), עוד לפני הטור המדובר.

עם זאת, כפי הידוע לי אין שום חובה חוקית להיבדק, בכל מצב שהוא. לא חוקק חוק, ואין גם תקנה שכזו (להבדיל מחובות בידוד או עטיית מסיכה).

לכן גם אם הדברים דברי הבל (לדעתי הפעם לשם שינוי לא), אין כאן עניין של סמכות. ככל שההוראה אינה מתנגשת בחוק, לכל אחד מותר להורות לאחרים כרצונו, והשומע יבחר האם לציית.

אהרן

מיכי הגיב לפני 3 שנים

אין לי מה להגיב. כתבתי שאם הוא מורה נגד חובה (כמו שהיה בפעם הקודמת) יש להכניסו לכלא. זה אכן נכון.

המשך הגיב לפני 3 שנים

דבר נוסף, התפרסם שעירייית בני ברק קוראת לתושבים הבריאים להיבדק כדי להוריד את אחוזי החולים ולעבור מ'אדום' ל'כתום', וזה נוסח ההודעה שלה:

"אנו קוראים ופונים לכלל תושבי עירנו: מחר במהלך היום יפעלו מתחמי בדיקות חינם ברחבי העיר. צאו להיבדק! גם אם אתם חשים מצויין ובריאים ודווקא בגלל זה, זו תהיה ההוכחה שלנו בס"ד, כי בני ברק איתנה ובריאה. לא אדומה ולא מרכז חולי ח"ו".

הנה המקור:
https://www.kikar.co.il/373683.html

אתה רואה בזה מניפולציה?

אהרן

צחי הגיב לפני 3 שנים

אהרן הצדיק, (במלעיל)
שקעת באיזו סוגיא עמוקה??

למפרע התברר שהכל בדותא ובעברית קשקוש.
חוצמזה קבלת ים של תגובות…

מיכי הגיב לפני 3 שנים

לא יודע מה המובן של מניפולציה. כל עוד הבדיקות אמיתיות ובוודאי שהקריאה להיבדק היא ראויה ומועילה, אז מה הבעיה? להיפך, לדעתי אחת הרציונליזציות של מדיניות הרמזור היא לתמרץ עיריות ואנשים לפעול נגד הקורונה. אז מצוין שכאן זה באמת נעשה.

מיכי הגיב לפני 3 שנים

אין צורך לומר שלא התברר מאומה. לא בדותא ולא קשקוש.

צחי הגיב לפני 3 שנים

חבל.
ניתן לקרוא בתגובה שלי לעיל קטע מחדשות 12 בעניין גמזו המצר על אי ההבנה.
ומי שרוצה יכול להסתכל ישירות בחדשות 12.
אכן, בדותא וקשקוש.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

יש פה מניפולציה כי בערים אחרות רק מי שיש לו חשש שהוא חולה הולך להיבדק.

בבני ברק בודקים בכוונה אנשים בריאים כדי להשפיע על הנתונים.

הפטנט הזה גורם לכך שהנתונים המספריים לא ישקפו את המציאות.

צחי, לא הבנתי מה הקשקוש.

דבר שני, כשמבקשים תגובה מהרב כנראה שתגובה שלך לא מהווה תחליף שווה.

צחי הגיב לפני 3 שנים

עיין בחדשויס 12 וגם בוואלה ובמעייריב ועוד. נא להתעדכן!!
לא ניתנה כזו הוראה מהגר"ח. וגם הפרויקטור המדשדש בכפכפים חזר בו מדבריו.
תגובה מכבוד הרב היא ודאי יותר מכובדת ממני הקטן.
אך מה לעשות שאני איש שטח ואני יודע מה קורה מבפנים. ולתגובה שבאה מידע פנימי אין תחליף!

אהרן הגיב לפני 3 שנים

מי שמעודכן מ"חדשויס 12 וגם בוואלה ובמעייריב" הוא איש כורסה ולא איש שטח.

צחי הגיב לפני 3 שנים

רבונו של עולם. נמאס כבר מהרדידות של החבר'ה פה. כל דבר צריך להסביר ברחל בתך הקטנה.
כתבתי לך לעיל תגובה מביקור שערכתי בישיבה של הבן שלי בירושלים. ומידע שיש לי על ישיבות נוספות כמו ישיבה של אחיין שלי. או של בנים של חברי.
אין לכם שום ידע מה קורה בעולם הישיבות ואפילו לא קפצתם להסתכל.
גם בחדשות אתם לא מעודכנים. אז במה כן???

צחי הגיב לפני 3 שנים

מחילה. אני חוזר בי.
בתגובה המדוברת שכתבתי לעיל שכחתי לציין את שמי (שהוא לא באמת שמי) צחי.

אהרן הגיב לפני 3 שנים

לא התעסקתי במה שקורה בישיבות.

הדיון שלי לעיל התמקד רק בדברי הרב קנייבסקי והאם הם מהווים המרדה.
"איש שטח" בעניין הזה הוא מי שמסתובב בבית ברח' רשב"ם.
אם אינך מבאי הבית, אינך איש שטח בעניין הזה.

בברכה,
אהרן הרדוד

לאהרן – שלום רב,

הלא כל הפיכת הערים החרדיות החל ממניפולציה. בניגוד למצב בכל מקום שבו רק מי שמרגיש תסמינים הולך להיבדק – כאן בדקו לפני תחילת הזמן מאות תלמידי ישיבות ללא תסמינים, ומטבע הדברים כשבודקים יותר מוצאים יותר, הרי הבדיקה לא מבחינה בין נגיף חי למת.

שלב שני במניפולציה היתה לצרף את ה'חיוביים' הנמצאים כבר שבועיים בישיבות לערים שמהם יצאו, וכך הפכו ערים שראשיהם שיתפו פעולה ועשו הכל למיעוט התחלואה ל'אדומות' שלא כדין. וגרמו לאוכלוסייתן סבל מיותר ובלתי מוצדק.

נקווה שראשי מערכת הבריאות שנכנסו לבידוד בו ביום שבו שביטלו שלא כדין רבבות תינוקות של בית רבן – יבינו שהם צריכים 'לחשב מסלול מחדש'.

כדאי שתקרא את ביקורתה של ד"ר עליזה בלוך, ראש עיריית בית שמש, על התנהלותם של בכירי משרד הבריאות המנחיתים גזירות בלי לתאם ולהיוועץ עם ראשי הרשויות המקומיות המכירים את מצב עירם.

בברכה, ש"צ (סבא לארבעה נכדים בבית שמש)

צחי הגיב לפני 3 שנים

אהההה. הבנתייייי.

אז אם יורשה לי. מכיון שאנחנו דנים בשאלה תיאורטית שהרי הגר"ח לא אמר זאת. והפה שאסר הוא הפה שהתיר.
מכיוון שגורלין הביא את המקור מynet. ואיזה אתר חדשות כל שהוא הפריך את המידע.
אז יש לדון האם עדיין באופן תיאורטי מה שאמר הגר"ח זו מרידה במלכות שמיים ומדינת ישראל?
שמקבלת החלטות מתוך מניעים פוליטיים. שמקבלת החלטות מתוך מצגות וגרפים ולא ברמת השטח (לא יודע אם יצא לך לשמוע את משה ליאון ברדיו. ונראה לי שלא)
וכנראה שגם הם מבינים ש"רמת השטח" זה להיות בבית של גמזו או בתוככי משרד הבריאות.
נמשיך? מדינת ישראל שמקבלת החלטות בשליפה מהמותן. (ולא נראה שיצא לך לראות את הוועדה של הגברת שאשא)
אז שמעת על איזה משפט שאמר הגר"ח ואתה קופץ?
תבדוק לעומק ותשאל שאלות.
אבל הרי השאלה רק תיאורטית?
טוב. אני חייב לומר שבאמת סיבכת אותי.
תצליח ר' אהרן.

ביקורתה של ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך על התנהלותם של מטילי הסגר – בכתבות: 'עליזה בלוך נאבקת בהטלת הסגר בבית שמש' ו'עליזה בלוך: אני עדיין מחכה',(באתר 'ערוץ 7, י"ז-י"ח באלול). גם אנחנו מחכים 🙂

בברכה, ש"צ

אהרן הגיב לפני 3 שנים

כנראה שלא קראת את דבריי.

לא קפצתי.
הסברתי למה לדעתי אין בעיה בהוראה כזו (בין אם נאמרה ובין אם לא).

יעקב ישראל הגיב לפני 3 שנים

רק למי שלא מבין מה כוונת גמזו שההוראה לא יצאה מהרב קנייבסקי.
הרב עבר אירוע מוחי לפני כמה חודשים, ושום הוראה לא יוצאת מפיו.
אפשר לראות את מצבו מהתמונות וההסרטות המעטות שבני הבית משחררים.
וכפי שהסביר עמית סגל הכל זה מריבה פנימית בין חצרות, אנשי קנייבסקי רוצים להילחם במתחרים ולכן מוציאים הוראות הזויות כביכול בשמו.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

בבקשה חברים:
https://news.walla.co.il/item/3389171
אני מזכיר שבוויכוחים המרים שהיו כאן על מתווה הקפסולות בישיבות ועל משמעת הברזל שיטילו שאף אחד לא ייצא לשום מקום (עאלק), תהיתי מה יקרה שהחבר'ה יצאו לבין הזמנים.

ב. הגיב לפני 3 שנים

מה התוכן, לחסומים?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

מאות נדבקים בישיבות ובעולם החרדי בכלל, בגלל אי שמירת מתווה הקפסולות. ובמשרד הבריאות מאד חוששים מהחזרה הביתה במוצאי יו"כ. הם צופים מה שמכונה אצלם פיגוע המוני.

י' הגיב לפני 3 שנים

אני לא בטוח שזה מה שיקרה, אבל שכמובן כל הנושא הזה כרוך בלקיחת סיכונים חמורים,
כי בישיבה שיש בה חולה קורנה יש בה כנראה כבר מאות נדבקים ואני מניח שקשה מאוד שלא לשים לב לכך, ובמקרה הזה ככל שידוע לי כבר לא משחררים אחרי יו"כ את הישיבה כולה. אם כך מה הסיכוי שיש מישהו חולה בקורונה בישיבה שלא יגרום להדבקה של חלק עצום מהישיבה כך שאף אחד לא ישים לב?
מצד שני, אם בימים האחרונים היה מישהו שנכנס פנימה לישיבה והדביק אפילו בן אדם אחד, אז ייתכן שהאחד הזה שפיתח תסמינים רק בזמן האחרון ממש יוכל עוד ביו"כ להדביק חלקים נרחבים מישיבה שלמה ח"ו ה"י.

—-
ד"א הרב אני לא ממש מונח בישיבות שעושים את מתווה הקפסולות אבל ממה ששומעים בתקשורת נשמע שחלק מן ההדבקות התרחשו בעקבות אדם אחד שיצא מהישיבה, או בעקבות הקפסולה הפתוחה ואם כך זה לא בגלל הבחורים.

והפתרון הפשוט הגיב לפני 3 שנים

והפתרון הפשוט: יוציאו את עובדי מערך הבדיקות ל'בין הזמנים'. בדקו כבר רבע מהמדינה ומצאו שיותר מ-10% נושאים את נגיף הקורונה. יש להניח שכמיליון נשאי קורונה קיימים בישראל ורובם ככולם ללא תסמינים או בתסמינים קלים. חבל על תבהלה המיותרת.

יש להמשיך לחיות תוך עטיית מסיכות ושמירת ריווח ומניעת התקהלות צפופה. ומי שמרגיש תסמינים שיילך להיבדק ויטופל, וכן ייבדק מי שבא איתו במגע קרוב. ושלום על ישראל.

בברכת בריאות ברוגע, ש"צ

.

בס"ד עיו"כ תשפ"א

לענ"ד כדאי היה שהיהשיבות ותלמידיהם יאמצו את מה שעשה הרמטכ"ל אביב כוכבי שהורה על 'עוצר יציאות' ללוחמים ולחיילים שבהכשרות. גם חיילי צבאות ה' לומדי התורה, טוב יעשו אם לעת קשה זו יתמידו בלימוד התורה גם בימי החגים (עם כל ה'קפסולות' ואמצעי הזהירות' וזכות שקידת התורה.

גם לבטיחותם האישית, הרפואית והרוחנית, עדיף שילמדו בישיבות בהן יש יחסית ריווח ואויר, מאשר שישובו לערים ולשכונות הדחוסות ויסתובבו ברחובות ללא מעש. חוששני שלא החזרה ללימודים הגבירה את ההידבקות, אלא דווקא 'ה'חופש הגדול' ומקבילו 'בין הזמנים'.

כך או כך, 'ספיקא דאורייתא לחומראט' ו'מרבה תורה – מרבה חיים'. לא ניתנו מועדים לישראל אלא כדי שיוסיפו בהם לעמול בתורה.

בברכה, ש"צ

תיקון הגיב לפני 3 שנים

פיסקה 1, שורה 4
… וזכות שקידת התורה תרבה בריאות וברכה לכל עם ישראל.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

זה לא בגלל הבחורים, או לפחות לא בר בגללם. זה בגלל ההחלטה המטופשת של המנהיגות החרדית להשאיר אותם ללמוד ולהתעלם מההנחיות ומהבדיקות. הוא אשר כתבתי לעיל.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

שצ"ל, כבר העירו לך שהקביעה הזאת היא שגיאה סטטיסטית. חבל לחזור עליה שוב ושוב.

נבדקים לפני החזרה הביתה הגיב לפני 3 שנים

עכ"פ, בתיאום בין ראשי הישיבות לאלוף (מיל.) רוני נומה, פרוייקטור הקורונה במיגזר החרדי, אלפי בחורי ישיבה נבדקו לפני החזרה הביתה. אלה שנמצאו חיוביים יבלו את בין הזמנים בישיבות שהוכשרו לכך. ראו בכתבה 'אלפי בחורי ישיבות נבדקו לפני החזרה הביתה' , באתר 'הארץ'.

פעם אמרו על העוסק מתורתו 'קרעים תלביש נומה'. כיום האלוף נומה שומר שלא יפסיקו מהלימוד 🙂

בברכה, ש"צ

השאר תגובה

Back to top button