בחירות

שו”תקטגוריה: כלליבחירות
אלמוג שאל לפני שנה 1

רציתי לשאול האם הרב מצביע בבחירות? ואם יורשה לדעת למי. 
האם אי הצבעה בבחירות הינה טעות וחיזוק מפלגות שמאל הערבים לשיטתך?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

אני כנראה לא אצביע גם הפעם.
מתוך כך תוכל להבין שלדעתי זו לא טעות 🙂
מבחינת חיזוק מפלגות השמאל אין לי בעיה עם זה. איני רואה הבדל בינן לבין מפלגות הימין, ואם יש הבדל הוא ברובו לטובתן (שאלות דת ומדינה וכו’). בנוסף, גם אם חיזוקן היה בעייתי עדיין החלשת הימין המושחת והמטופש יכול להיות לא פחות חשוב ולכן יכול לדחות את הבעייתיות בתוצאות הללו.
לגבי מדיניות הרע במיעוטו שהעלית כאן, ראה בטור 189.

אילון הגיב לפני שנה 1

לאלמוג

הרב פה נשאל לדעתו וזו דעתו של הרב והנושא נידוש לעייפה. אבל אתה אל תאבה לו ואל תשמע אליו. הרב לא אוהב את המציאות הקיימת (ובצדק) וגם חושב שלא יכול להיות יותר גרוע.ויש צדק שבשם יותר גרוע אפשר תמיד להנציח בינוניות.אבל הנזק שהשמאל כיום עלול לגרום יש סיכוי לא רע שיביא את המדינה לאלפי הרוגים ולבור כלכלי עמוק. קודם כל הימין לא מושחת. פשוט הרב נסחף אחרי התקשורת שאומרת ככה (ןלא יכול להיות כמובן שזה אחרת) . מה שהוא קורא שחיתות הם דברים של טבע האדם (כלומר המין האנושי מושחת. מה שאני אכן מסכים לו חוץ מכמה יחידים יראי אלוקים באמת) וכמובן התקשורת כמעצבת דעת קהל משתמשת במגרעות המין האנושי לטובתה וזה במקרים שהיא לא משקרת במפורש אלא רק סתם מעוותת את המציאות שזו אומנתה. ובנוסף השמאל לא פחות מושחת (הוא פשוט לא בשלטון. אבל אני מזכיר לך את ימי מפא”י) והוא גם צדקני שזה אומר סוג של רשע (אני בהחלט מאמין שיש בקרבם בוגדים שלא במודע. כלומר השמאל הלא ציוני. כל מי שבעד מדינת כל אזרחיה הוא קצת בוגד. כלומר מאמין שליהודים לא מגיעה מדינה משל עצמם וכלל לא חש שותפות גורל עם העם היהודי אבל מעמיד פני אח. זה במקרה שהוא מודע לעצמו אבל חלק נכבד מהם הם חסרי דעת).

בנוסף עד שהוא בכלל מעז להעלות על דל שפתיו טיפשות של הימין (מי בדיוק? הספרדים מצביעי ביבי? הוא פשוט עבר שטיפת מוח. הליכוד הם לא כל הימין. ולא כולם ביביסטים וביבי בטח יותר חכם מפוליטיקאי ממוצע) הוא כנראה שכח שהשמאל (כולו!) הוא מטופש פי כמה מהימין. כל יום צצה סתירה נוספת בהתנהגותם של אנשים אלו והם לוקים בחוסר מודעות עצמית קיצונית. פשוט מחלת נפש. אז את זה תוסיך לבעייתיות הרגילה שלהם.

הרב פשוט מתנהג בכל כמו ילד קטן (פשוט כך!) שחושב שהדברים שיש לו מובנים מאליהם. הוא חושב שהוא חי בעולם מופשט שבו אכן עקרונות כלליים מנהלים את המציאות. קצת כמו מי שחושב שעם תורת המשחקים ניתן לנהל כלכלה. השמאל לא יפעל פה בענייני דת ומדינה כמו שהרב חושב אלא יכפה את דתו האנטי דתית או כל דת אחרת שמחזיק בה.כפי שכבר עושה בימים אלו (ארועים של חרדים בהפרדה וכו’, לימודי ליבה)

גם אני לא סובל איך שביבי נכנע לחרדים פעם אחרי פעם אבל היה סמוך ובטוח שכל ענייני דת ומדינה יתעופפו דרך החלון ומרצ (וכנראה כל השמאל היום, גם האנטי ביביסטים) יחבשו טריימל אם יוכלו לפנות כרוח השגעון הטובה עליהם עוד כמה יישובים

בסופו של דבר אין לך ברירה אלא להאמין במישהוא ולהאמין שיעשה את המעשה הנכון אף אם לא עשה וא עד עתה.אתה לא צריך לבחור ברע במיעוטו אלא בהכי טוב שיש ומכאן והלאה להאמין בו שיוכל להתפתח. אחרת אתה תשתגע כל ימיך (תצא מדעתך).זה עקרון השגעון.גם אני למשל ,בוחר להאמין שהרב מיכי יירפא במהרה בימינו ממחלת הנפש הזו שהשמאל לוקה בה, אבל בינתיים כל מי שחולה נפש לא יכול לנהל שום דבר וגם לא אמורה להיות זכות בחירה בענייני מי שלא חולה נפש

אילון הגיב לפני שנה 1

אנסח את זה מרמה קצת יותר גבוהה. צריך להצביע בבחירות (לאנשים שמאמינים בעם ישראל ובשותפות גורל עימו. ולא מתעסקים עם זכויות אזרח ושווויון אזרחי שזו פשוט מכבסה לאי ציונות.כמו הרפורמים הגרמנים שרצו להיטמע בגרמנים וחטפו את לפרצופם. השמאל הקשה הישראלי הוא סוג של כאלו רפורמים ) ורק מתוך הכרת הטוב לה’ שנתן לנו את המדינה (הרב מיכי לא מאמין בזה שהמדינה מאת ה’ וממילא הוא עובר לשיקולים כלליים של בחירות כאילו אנחנו בארה”ב). זו ההשתדלות שלך.שים פתק בקלפי ואל תסתכל אורה . כל השאר זה כבר מעבר ליכולת ההשפעה שלך (השאר את זה בידי ה’) ובשאר הזמן אל תתעסק בתקשורת אלאעסוק בתיקון העולם הרגיל (שהוא באמת הדבר החשוב) וממנו גם יתוקנו שאר הפגמים שבפוליטיקה. אל תחשוב שעצם זה שהצבעת למישהוא אז אותו אחד יציל את העולם. על זה נאמר ארור הגבר אשר יבטח באדם. צריך להצביע בגלל שזה מה שה’ רוצה (ככה נראה למי שמאמין בציונות מאת ה’).צריך לבטוח בה’ וה’ רוצה שנאמין בבני אדם (יש הבדל מהותי בין “ביטחון ב” (לסמוך על) לבין “להאמין ב”)

השאר תגובה