נידה – דבר אלוהי לדעתך?

שו"תנידה – דבר אלוהי לדעתך?
ת שאל לפני שנה 1

שלום הרב.
אני קוראת בבלוג שלך כבר כמה שנים, שאלתי מידי פעם שאלות, והפעם יש לי שאלה בהקשר רלוונטי. אני מתחתנת בראשון הקרוב ויצא לי לצערי להיחשף, בנסיבות, להלכות נידה. ראיתי שנשאלת בעבר בנושא אבל לא ממש השבת.
שאלתי היא:
אתה מאמין שאלוהים רוצה בקיום הלכות נידה? כלומר ודאי אתה מאמין שאנחנו מחוייבים לכך כי כץ נקבע בהלכה וכו וכו\', אבל האם כשאתה עוצם עיניים ומדמיין את הישות הזו, האם אתה מצליח לראות כיצד היא מבקשת שנתייחס לוסת האישה כמנגנון המייצר טומאה וטהרה? כן, גם טומאה וטהרה של בעלי חיים על פניו זה קונספט מוזר. אבל התחושה היא שבמקרה הזה המסגרת היא שונה. מסכת נידה עושה לי חשק להקיא מרוב מיזוגניות מטרידה. נראה לך אלוהים בעד?
 
בברכה
ת

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

שלום.
איני רואה הבדל בין הלכות נידה לשאר הלכות. יש לא מעט הלכות מוזרות ולא מובנות, וזה חלק מהן. מה מיוחד בזה? איני רואה בזה שום מיזוגניה, בטח לא יותר מהלכות אחרות שמפלות נשים או שקובעות סטטוס של ממזרות וכדומה.
כפי שכתבת, איני יודע מה הקב"ה רוצה. לא פגשתי אותו ואיני חושב שמישהו פגש (למעט נביאים אולי). אבל זה מחייב כמו כל הלכה אחרת. המושג טומאה מעורר קונוטציה שלילית, אבל אין כאן שום דבר שלילי. אף אחר לא טוען שהאישה אשמה או שהיא לא בסדר בגלל המחזור שלה. זהו מצב שיש לו השלכות, כמו טומאת קרי או זב וזבה, צרעת ועוד, שקיים גם בנשים וגם בגברים. שלא לומר טומאת מת, שגם היא שייכת בנשים וגברים, ואין כאן שלילה של האדם שמת.

mikyab צוות הגיב לפני שנה 1

וכמובן, הרבה מזל טוב.
כמו תמיד, אני שמח לגלות שפה ושם יש גם קוראות באתר הזה.

השאר תגובה

Back to top button